Příspěvky uživatele - 48.243

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bažinka ve staré vaně, 11.4.2010
Ta vana je malý objem, v létě tam budte muset lít vodu denně, a pokud nebudete mít dost dešťovky nebo jiné měkké vody,  substrát se Vám brzy zasolí, Na špuntu nezáleží, bahenních rostlin je na trhu dost, pokud chcete mít vlhkou i okrajovou zem... celý příspěvek >
Oleandr, 11.4.2010
Už je mám také týden venku, do mínus pěti stupňů jsou v pohodě. Pořádně jsem je zalil a listy se perfektně napily, i poupata z loňska se mi zdají větší...
Název skalničky, 9.4.2010
Lomikámen Saxifraga, snad S. decipiens nebo jiný z této skupiny tzv. mechovitých lomikamenů.
Jak se, prosím, jmenují tyto rostliny?, 8.4.2010
Kopřivu si určete podle květu sám, rostou u nás tři původní a dva zavlečené druhy... České republice se vyskytují tři druhy rodu kopřiva: kopřiva dvoudomá (hojná po celé ČR s výjimkou nejvyšších poloh Krkonoš, Jeseníků a Králického Sněžníku),... celý příspěvek >
Rododendrony Inkarho, 8.4.2010
Neuvěřitelné, ale dnes jsem viděl v jednou hypersuper - v B... xx v Brně několik rhododendronů roubovaných na té podnoži Inkarho  - asi 4 kousky červeně kvetoucí, ani ne tak drahé - kolem 350 Kč. Takže se u nás opravdu koupit dají a možná je... celý příspěvek >
Jak se, prosím, jmenují tyto rostliny?, 8.4.2010
Tož viděl bych to takhle: 1) violka vonná 2) nevím, samotný rozmazný mladý list nestačí, počkejte na květ 3) šťovík 4) bršlice kozí noha 5) podběl 6) asi nějaký kakost, chce to květ 7) vřesovec Erica carnea v posledním tažení... 8) mladá... celý příspěvek >
Zna nekdo Pittosporum?, 5.4.2010
Až bude mít silný kmen a listy jen na koncích větví, tak jej radikálně seřízněte kousek nad zemí a jede se znova. Třicet cm je opravdu velmi blízko, i u nás ve skleníku to je keř jako hrom, myslím že je potřeba tak 80 až 100 cm od sebe. Stříháním do... celý příspěvek >
Popisky k rostlinám, 5.4.2010
Mohu potvrdit, jmenovku vyrytou do eloxovaného hliníku mám od kolegy Vysloužila přes 20 let a je pořád jako nová. Jen ji občas musím převázat na tenčí větev, aby se drátěný úvazek nezařezával. Je to asi nejtrvanlivější metoda běžně dostupná pro... celý příspěvek >
Plíseň kaktusu, 5.4.2010
Rod neurčím, možná nějaký mladý Ferocactus. Sumithion je - tedy vlastně byl, už se nevyrábí - proti živočiškým škůdcům, na plísně je k ničemu. Růstové vrcholky kaktusů vypadají v pořádku, poklud bude další pěstování probíhat bez chyb, mohl by... celý příspěvek >
Jak probrat pomerančovník?, 4.4.2010
Ještě jsem u nás neviděl pomerančovník s průměrem kmene 28 cm! To jste vykopali někde ve středomoří? Takový strom se snad ani nedá pěstovat v nádobě, bude k neunešení. Jinak citrusy ochotně obráží i po velmi radikálním řezu. Hnojit hnojivem na... celý příspěvek >
Cibule šafránu - Crocus sativus, 31.3.2010 Obsahuje fotku
Až jej budete na podzim fotit, prosil bych rozpreparovat jeden květ jako je na tomto obrázku, jsou zde jasně vidět všechny důležité určovací znaky - a je to obrázek z díla vysoce kvalifikovaného botanika!
Kandík psí zub, 31.3.2010
Za ty peníze, co jsem dal během let za cibule kandíku psího zubu jsem mohl mít rajský strom poznání v nadživotní velikosti  Nevykvetl nikdy ani jeden, jen flekaté listy, listy listy...
Cibule šafránu - Crocus sativus, 31.3.2010
To by byla bomba, fotky, fotky, fotky sem! Květ z boku,  shora, detail blizny, prašníků, možno-li i hlízky v době klidu, čím více detailů tím lépe. Ono totiž na podzim kvetoucích krokusů je povícero druhů, jak jsem již psal výše... P.S.... celý příspěvek >
O jakou skalničku jde?, 31.3.2010
Je to jeden z mnoha druhů a kultivarů lomikamenů rodu Saxifraga, sekce Kabschia. Jsou jich stovky, existují o nich specializované stránky i v češtině.
Neznámá višeň, 29.3.2010
Köröšská je dosud velmi populární třeba v Rakousku. Školka v Poysdorfu - kousek od Mikulova -  nabízí hned tři její klony: Sie hat sich bei uns von 3 ungarischen Köröszer-Klonen am besten bewährt. KÖRÖSZER I: reift 2.-3. KW, mittelgroß,... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika