Usychající břečťan



host - 130.3 (?)
28.10.2007 17:02

Břečtan je sice trochu náročnější rostlina, avšak většinou nezmrzne, ale naopak uschne. Zjistěte si na které světové straně máte břectan, je-li na východní nebo jižní straně je to špatně. V zimě je půda zmrzlá a břečtan je stálezelený tzn. vypařuje (asimiluje) vodu i v zimě a to nemůže, protože půda je zmrzlá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 208.196 (?), 4.3.2006 16:39, zobrazeno: 13123x

Dobrý den,

chci vás poprosit o radu ohledně břečťanu. Mám (resp. měl jsem) na zahradě na stěně a zčásti na plotu krásný asi 6 let starý břečťan. Celou dobu krásně rostl a rok od roku intenzivněji. Bohužel v loňském roce začal od jedné části pomalu vysychat. Ptal jsem se v místním zahradnictví, kde mi řekli, že je to jenom nedostatek vody a že pokud ho budu více zalívat, chytne se a znovu ožije. Činil jsem tak celé léto, ale stav se nelepšil, naopak postupně usychal více a více. Zkoušel jsem pravidelné hnojení (1x za 14 dní), ale ani to nepomohlo.

Největší zděšení, mne ale čekalo teď po zimě, kdy už je napadená skoro celá stěna (asi 6 metrů). Tak dobrá polovina listů je zcela hnědá a zbytek vypadá taky velmi nezdravě. Je fakt že letošní zima byla opravdu krutá, ale mráz by měl snad břečťan vydržet... Nebo je to nějaká choroba ? Četl jsem někde, že břečťan napadají svilušky a štítěnky. Nikdy jsem je ale na břečťanu neviděl. Občas jsem tam zaznamenal mšice, ale ty jsem ihned zlikvidoval postřikem. Nebo existuje nějaká viroza ?

Prosím vás proto touto cestou o radu, zda nevíte, co mám pro záchranu břečťanu podniknout

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 171.152 (?), 27.3.2006 21:28
Dobrý den, mám taky problém s břečťanem. Chtěli jsme, aby nám obrostl trubkový plot s cihlovou podezdívkou. Ale zdá se, že mrazy mu opravdu vadí. V létě je krásný, podezdívka je celá obrostlá a šlahouny břečťanu se plazí po trubkách i metr do výšky. Pak přijde ale zima a to co je nad podezdívkou všechno uschne. Tak se to opakuje už pátý rok. Viděla jsem, že na dřevěných plotech se to nestává. Tak nevím co s tím. Poradíte někdo? Díky Olga
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.50 (?), 8.8.2007 8:49

Asi mu vadí mráz, je třeba brutálně ostříhat a on zase krásně obrazí, mám to vyzkoušeno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.69 (?), 8.8.2007 13:22

Zkuste dát ke kořenům hořkou sůl...

Emmča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.3 (?), 28.10.2007 17:02

Břečtan je sice trochu náročnější rostlina, avšak většinou nezmrzne, ale naopak uschne. Zjistěte si na které světové straně máte břectan, je-li na východní nebo jižní straně je to špatně. V zimě je půda zmrzlá a břečtan je stálezelený tzn. vypařuje (asimiluje) vodu i v zimě a to nemůže, protože půda je zmrzlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika