Popínavá/plazivá drevina/rostlina co by pridusila travnik



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?) 
14.4.2009 20:06

lesní jahody mi rostou na slunci, ne ve stínu... místo trávy se používá kotula, tuším kostrbatá, je to koberec bez trávy, který i kvete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 79.49 (?), 22.4.2009 13:41
zajimave, cosi jako mech, ale nenasel jsem obrazek. TO ty jahody rostou nad mechem? ten mech vytlacuje travnik?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 79.49 (?), 22.4.2009 13:54
omluvam se zcasti bezpredmetnou reakci, ted mi docvaklo ze jakody a mech tam enmaji nic spolecneho, pardon za tu cast reakce. predpokladam ze jahody i mech lze sehnat v zahr/kvetinarstvi, ale ze by predevsim ty jahody dokazaly ovladnout vetsi prostory a pridusit puvodni travnik...(?)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.62 (?), 26.5.2009 12:10

Já postupně nahrazuji trávník mateřídouškou-mám několik druhů, tak nakkvétají postupně. Taky se mi líbí fialky a sedmikrásky, které jsou jednak i na jídlo a jednak trávník postupně vytěsňují. Ale to je věc názoru. Já už jsem dospěla do stavu, že "zelený beton" se mi přestal líbit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.182 (?), 2.7.2009 20:52

Tomu příkladu s těmi lesními jahodami bych nevěřila, ale je to opravdu pravda. Já mám totiž obdobný problém stím, že se mi nechce plevat .

Když jsem ale osázela okraj záhonků lesními jahodami (bydlím u lesa, takže jsem si donesla sazeničky z okraje lesa), jahody se krásně samy rozrostly a pomalu zaplňují celou volnou plochu mezi kytkama. Navíc si ještě v létě děti pochutnají na jahodách. Jahodničí se ale špatně přijíma, rádo usychá, takže ze začátku zalévat, zalévat a ještě jednou víte co... :))

Pusinová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika