Clematis alpina ad. - kde sehnat



Stránky: 1,  2   
host 
3.6.2005 13:49, zobrazeno: 24721x
Poradi nekdo, kde je vetsi vyber clematisu (jde mi o jine nez velkokvete hybr.)? Popr. jestli je nejaky klub, nebo znamy pestitel? Dekuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 5.6.2005 22:34
Ja sice nemam zadnou radu, protoze neznam zadne zahradnictvi v Cechach, ktere by melo velky vyber. Vetsinu svych plamenku jsem sehnala jen pouhou nahodou, popr. v Lyse na vystave.
Neznam ani klub, ale take by me zajimalo, zda nejaky existuje. Plamenky patri spolu s ruzemi mezi me nejoblibenejsi rostliny. Obcas se neudrzim a vyuziju zasilkoveho prodeje anglickych zahradnictvi, ta vetsinou nabizeji na stovky druhu. Jen cena je pro nasince ponekud vyssi (okolo 8 liber za kus a k tomu jeste postovne).
Pokud narazite na nejake specializovane zahradnictvi ci klub v Cechach, take budu vdecna za informaci.
Hodne stesti pri shaneni.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 10.6.2005 13:45
Ano to je opravdu problem. Jeste jsem nasel http://www.clematis-westphal.de , kde vyjdou levneji nez 8-12£ v GB, ale i tak postovne 20euro (Rakousko 5 euro). Dari se Vam nejak rozmnozovat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 10.6.2005 14:04
Ano to je opravdu problem. Jeste jsem nasel http://www.clematis-westphal.de , kde vyjdou levneji nez 8-12£ v GB, ale i tak postovne 20euro (Rakousko 5 euro). Dari se Vam nejak rozmnozovat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host, 10.6.2005 17:24
Me jdou plamenky lepe nez plevel - cokoliv "uriznu a strcim do zeme", tak vyrasi. Pestovani ze semen jsem nezkousela, na to nemam trpelivost, ale mnozeni rizky nebo hrizenim funguje.
A zkousel jste neco koupit na teto adrese? Ja mam zkusenost jen s temi anglickymi obchody. Musim ale rict, ze cokoliv jsem si objednala (tedy hlavne ruze), dorazilo v poradku a vsechny rostlinky byly v prvotridni kvalite. O proti tomu jsou v nasich zahradnictvi uplne chudinky. Docela me to prekvapilo, ale pricitam to z casti tradici a z casti jejich mirnemu pocasi, kde se vsemu dari. Jen ta cena, ta je pro me zkratka moc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host, 28.6.2005 14:17
Zatim setrim, ale jestli udelate drive zkusenost nez ja. Bude rad kdyz se o ni podelite. Nemohl bych od Vas koupit nejake rizky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 247.163 (?), 15.5.2008 16:28

Ráda bych se dozvěděla, jak clematis množit. Je vhodné hřížení, nebo stačí řízkování? Mám tři druhy. Jako poslední jsem si letos zakoupila "Nelly Moser" ale jména dvou předchozích neznám. Nejsem si ani jistá, jestli to je skutečně to co bylo na jmenovce, protože rozkvetl až teď a je téměř bílý. Růžový pruh rozhodně nemá. Ty dva starší jsem ještě nikdy na jaře nestříhala a stále kvetou. Tak nevím co to mám za exoty. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 15.6.2005 7:14
Docela pěknou nabídku clematisů nejen velkokvětých, ale i méně tradičních má Zahradnictví Modrý mauritius, http://www.zahradnictvi-modry.cz/zahradnictvi/base/showStatic.php?content=onas.htm, Týnec n. Sázavou, myslím že i za slušné ceny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 18.6.2005 22:17
Moc dekuju za typ! Tuhle adresu jsem dosud neobjevila a par dalsich plamenku si tam jiste koupim. Musim totiz priznat, ze clematis je krasa takrka bez prace. Alespon u me se jim vytecne dari i bez zvlastni pece a netrpi takrka zadnymi skudci ani chorobami.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 28.6.2005 14:20
Take dekuji, maji i hezke brectany, vyborna adresa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika