Pěstování pepřovníku ze semen



host - 213.177 (?) 
1.3.2014 18:35, zobrazeno: 4962x

Dobrý den.

Měl bych dotaz, zda-li někdo už zkoušel zasít semena pepře z balíčku koření.

Na zkoušku jsem na 24 hodin namočil semena červeného pepře a zeleného pepře z balíčku koření, co se prodává v marketech a jsem moc zvědavý, jestli se to podaří.Mohu očekávat pozitívní reakce? :-D

Jen to zkouším.Jsem takový pokusman:-)

Dík za odpověď.

Jarda U.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.16 (?), 1.3.2014 20:42

Neverím v úspech. Ja som skúšal semená pepru z obchodu na webe, čo ponúka semená. Nevyklíčilo ani jedno, no boli drahé ako des. Tie, ktoré sa ponúkajú ako korenie podľa mňa nemajú ani takú šancu. Ktovie koľko stáli v sáčku a cestovali po svete. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.177 (?), 2.3.2014 7:51

Tak to máte naprostou pravdu, zkoušel jsem to taky a nic. 5ks semen stály asi okolo 50kč a nevzešlo ani jedno, proto zkouším koření.

Tak děkuji za nepříliš pozitívní info:-D

Jarda U.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.100 (?), 9.11.2020 14:54

Z tříbarevného pepře, který jsem vyndala z mlýnku Kotáni jsem vybrala čtyři červené pepře /jiné barvy nevyklíčí/. Namočila jsem je do druhého dne do vlažné vody a pak je v igelitovém sáčku dala do dveří lednice stratifikovat na dva měsíce. Pak jsem je dala do běžného vlhkého substrátu. Dvě semena se ujala. Zatím z toho mám sazenice cca 30 cm vysoké ve dvou květináčích. Zahradník mi potrvtdil, že šanci na ujmutí mají pouze červené kulčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika