Haemanthus - množení ze semen



host - 162.142 (?)
31.12.2010 11:13

Pokud jde opravdu o Haemanthus (pravděpodobně albiflos), měla by být semena ve tvaru malých oranžových protažených kuliček o průměru tak 3-4mm. Všechna semena haemantů chtějí co nejrychleji po dozrání (okamžik uschnutí celého květenství) zasadit. Nejlépe na povrch normálního substrátu pro výsevy a mírně posypat hrubším pískem. Poměrně rychle vyrazí klíčky a začnou se vyvíjet semenáče. Pak už to jde samo.

Onion

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
monjovet - (2) - 127.230 (?), 27.12.2010 0:08, zobrazeno: 10901x

Když odkvete krvokvět, zustanou tam takové malé cibulky(semena?). Je možno jej takto množit? Pokud ano, kdy nasadit a jak zalévat a jak ptotm pokračovat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.142 (?), 31.12.2010 11:13

Pokud jde opravdu o Haemanthus (pravděpodobně albiflos), měla by být semena ve tvaru malých oranžových protažených kuliček o průměru tak 3-4mm. Všechna semena haemantů chtějí co nejrychleji po dozrání (okamžik uschnutí celého květenství) zasadit. Nejlépe na povrch normálního substrátu pro výsevy a mírně posypat hrubším pískem. Poměrně rychle vyrazí klíčky a začnou se vyvíjet semenáče. Pak už to jde samo.

Onion

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
monjovet - (2) - 127.233 (?), 14.1.2011 8:51

Děkuji Onion, jedná se pravděpodobně o H.multiflorus. To jsem už udělala, protože dlouho nikdo nereagoval.Asi před týdnem vyrazily zelené klíčky, ale ohnuté směrem dolů(???).To jsou kořeny nebo listy?Přijde mi že se dlouho nic neděje.Já jsem ta semínka dostala a byla asi 1 měsíc na suchu, tak uvidíme, Ale každopádně děkuji za reakci.Jenifer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 14.1.2011 17:03

A pane Onion, ja bych se chtela pripojit a zeptat se jestli H. multiflorus je to same jako Skadoxus multiflorus? Pry v Africe se pouziva(l) jako jed na stepy a vsechny casti rostliny jsou vysoce jedovate i listy? Je to tak?Zabily mi napriklad sousedovu kocku, ktera z nejakeho duvodu kouse listy rostlin? Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.230 (?), 25.1.2011 14:21

Dobrý den,

tak opravdu část druhů z rodu Haemanthus byla před časem přesunuta do rodu Scadoxus. Tyto cibuloviny mají méně sukulentní listy, potřebují více vody ale zato většinou často (a atraktivně) kvetou.  Jak je to přesně s jedovatostí nebo nejedovatostí zrovna haemantů nebo scadoxusů nevím, ale určitě jsou v Africe jedovatější cibule, například boophane. Ono je to u přírodních národů tak, že všechno se k něčemu hodí - buďto je to jedlé, nebo léčivé, nebo aspoň se to hodí jako jed.

Onion.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika