Ficus - hnědnou a opadávají listy



host - 110.18 (?) 
7.3.2023 9:43, zobrazeno: 1172x
Dobrý den, Prosím o radu, koupila jsem na Vánoce ficus moclame v obi, byl krásný, ale začaly tomu postupně hnědnout a opadávat listy. Některé žloutnou/ztrácejí tmavě zelenou barvu a padají, některé hnědnou, zasychaji i větvičky. Původně mu začaly růst i nové lístečky, tak jsem měla radost, že se mu daří, pak začaly hnědnout a padat, tak jsem myslela, že málo zalévám, začala jsem zalévat více, problém přetrvával, na netu jsem se dočetla, že to může být problém přelétí a že hniji kořeny, měla jsem přesadit, tak jsem presadila do většího květináče, obrala mokrý substrát, trochu kořínky (hnědé), ale prostředek jsem nechala, bála jsem se, aby neopadal celý. Dala jsem ho do substrátu na pokojové květiny asi před týdnem, zatím jsem nezalevala. Ficus ale stále padá, i zelené lístky, úplně nově narostlé hnědnou. Prosím o radu, co s tím, moc bych si přála ho zachránit. Děkuji moc.
Ficus hnědnou listy
Ficus hnědnou listy
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 110.18 (?), 7.3.2023 9:46
Další foto, je umístěn na schodišti v novostavbě RD mezi horním patrem, kde jsou ložnice a spodním, kde je chodba a obývák.
Ficus hnědnou listy
Ficus hnědnou listy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.18 (?), 7.3.2023 9:48
A ještě lístky, z druhé strany jsou i flíčky.
Ficus hnědnou listy
Ficus hnědnou listy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.168 (?), 8.3.2023 19:15

Tyhle fikusy nemají rády přelití (zalévat až po částečném proschnutí), nemají rády moc chladno (chtějí spíš pokojovou teplotu) a hlavně nesnášejí průvan. Ty opadané lístky mohou být důsledkem původního přelití. Po přesazení se měl důkladně zalít (aby zemina přilnula ke kořenům) a pak nechat aspoň týden mírně proschnout. Hlavně nesmí zůstat voda v podmisce pod květináčem.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 8.3.2023 20:14
Paní Lído, jako kdybyste věděla, že ten můj stojí těsně u okna místo závěsu a při větrání na něj jde přímo vzduch z venku. :-D V pokojové teplotě je to takový žrout vody, že ho musím zalévat každý den. Ale také má kubatůru cca. 1 x 1,3 x 1,4 m. ;-) Naštěstí jsem ho nikdy nikomu nepujčil na hlídání a to je jeho jediné štěstí...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.168 (?), 8.3.2023 21:09

Tak než u Vás dorostl do téhle velikosti, tak si asi zvykl wink. U mne průvan vadil dvěma kytkám - fíkusu benjamínkovi a kávovníku.           Lída  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.57 (?), 11.3.2023 19:15
Fíkus nesnáší průvan ani na něj nesmí jít chladný vzduch když se otevře okno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.144 (?), 8.3.2023 13:38
Také pěstuju nějaký druh malolistého fikusu a před tím než začnou růst nové listy vždy nějaké staré opadají, ale nikdy nedojde k úplnému opadu větví. Otázkouje, zda to přesazení bylo potřeba a jestli ten opad nově narostlých není díky tomu, že se přesazovalo. Jesli kořeny byly uhnité, to by bylo vidět...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika