Palma z Řecka



Stránky: 1,  2   
host - 176.18 (?) 
21.11.2008 23:46, zobrazeno: 20268x

Prosím o radu. Před několika lety přivezl manžel z Řecka 5 žlutých semínek palmy, nevím jaké. Semena vypadala jako kukuřice. Palmičky vyrostly 4, rozdali jsme je, ale nepřežily. Roste jen ta naše. Vypadá jako jemnější datlová palma, ale nemá dole na listech trny, postranní lístečky jsou hustší, delší, měkčí, nepichlavé a se středem listu svírají větší úhel. Obrys celého listu je na konci jakoby dokulata. V létě ji mám venku pod břízou (na slunci se jí nelíbilo), přes zimu na okně v místnosti cca 18°C.

Nevíte prosím někdo, o jakou palmu by mohlo jít? Na netu jsem sice našla plody palem, ale semena tam skoro nejsou a už vůbec ne žlutá...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 117.119 (?), 22.11.2008 16:15

Trošku mi to připomíná Cykas Revoluta. Skuste se podívat, v Řecku občas rostou. Chtělo by to foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 73.206 (?), 22.11.2008 17:34

Cykas to nebude, ten má semena velikosti ořechu a listy tuhé, jako z plechu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ovar - (19) - 117.119 (?), 22.11.2008 20:13
A nevypadali nějak takhle?
semínka
semínka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 73.206 (?), 22.11.2008 20:18

A dívala jste se sem: http://www.rarepalmseeds.com/sampler.shtml

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 22.11.2008 21:18

Cycas poznám, ten to není (ale brala bych ho :o)). Je to opravdu palma, bohužel na doporučené adrese není ani má palma, ani semena. Opravdu vypadala jak zralá kukuřičná zrna - barvou i velikostí. Foto bohužel nemám, mám jen klasický foťák. Podobá se té datlové, ale není tak strnulá... Zatím díky za ochotu pomoci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 117.119 (?), 23.11.2008 19:32

Jěště mě napadl phoenix roebelini, i když ten trny má, tak mladší jedinci je mají až na staších listech. Semena sice vypadaj jako kávová, ale nezralá jsou žlutá. A nebo to může být něco z druhu Areca, ty mají měkké listy ale zase na druhou stranu neroste snad žádný zástupcé toho druhu v Řecku. Je to těžké...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 24.11.2008 0:54

Objevila jsem http"//palmquide.org - je tam spousta fotek, celé jsem to prošla a nejvíc mi tu mou palmu připomínají už výše zmiňovaná Phoenix roebelinii a Phoenix lourenii var.humilis. Jen tam nebyla semena. Ta moje byla velká i barevná i tvrdá jako kukuřičná zrna, jen nebyla ze stran zmáčklá - v první chvíli jsem si řekla, proč mi vozí z Řecka kukuřici :o)) -ale zralá být musela, když rostlinky vyrostly...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Liduška - (3) - 176.18 (?), 24.11.2008 23:15

Pokusila jsem se tu palmu vyfotit alespoň mobilem, takže pokud se mi povede vložit fotky, nebudou nic moc, ale třeba při určení trochu pomohou.Jinak pro 117.119 - z těch semen na fotce se nejvíc podobají ta oranžová vpravo, ale ta má byla kulatější, víc žlutá a vel.8-9mm.

Obraz001 Obraz009 Obraz011 Obraz012
Obraz001 Obraz009 Obraz011 Obraz012
Obraz009
Obraz009
Obraz011
Obraz011
Obraz011
Obraz011
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ovar - (19) - 117.119 (?), 25.11.2008 15:15

Dobrý den, fotky výborný. Je vidět to co jsem vydět potřeboval. Semena na obrázku jsou Phoenix Canariensis (zralá). Doma máte mladý, hezky rostoucí datlovník kanárský. Trny má, to jsou ty pěti centimetrové špícháli na začátků nových listů. Nevím proč nemá tak tvrdé listy, může to být způsebeno dobrou péčí. Je hezky rostlí, pravidelný není vidět žádné poškození. Staráte se hezky. To dokazují i ty menší rozestupi mezi jednotlivými postraními lístečky. Tak přeji úspěšné pěstování

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika