Cykas - dotaz na pěstování



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 104.252 (?) 
12.7.2011 12:16

Ještě jsem zapomněla dodat, že na kmeni od spodu rostou nové cibulky cykasů ale nahoře žádné listy:(mám mu ulevit a cibulky odloupat?díky moc komukoli za radu Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 71.175 (?), 3.8.2011 17:11

Cykasy občas přestanou růst na vrcholu a začnou vytvářet přírůstky na kmenu nebo při zemi. Obvykle to naznačuje, že rostlina má nějaký problém ale odloupáním mu nepomůžete. Zkuste spíš dát do kupy vše, co neděláte správně. Ty odnože by se měly opatrně pilkou odříznout (neloupat, protože poškodíte je nebo samotný kmen) když jsou alespoň ve velikosti tenisového míčku. Až při této velikosti mají schopnost samy o sobě přežít. Naopak, shluk rostlin s listy i z odnoží na kmenu může vypadat i zajímavě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.252 (?), 31.8.2011 15:08

Takhle velký cykas už jsem koupila, možná je na naše podmínky moc "vyšlechtěný" nevím... ale za radu jak naložit s přírůstky děkuji, nechám je tam kde jsou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.175 (?), 3.8.2011 17:13
když si uhlídáte, aby nehnil vrchol, tak je to jedno, ale ne každý má s cykasy zkušenosti. Lepší je proto zalévat do misky a nikoliv na vrchol...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 26.11.2015 10:05

Zdravím.

Získala jsem semena Cykasu a hodlám je zasadit. Nemám ale žádné zkušenosti, nepotřebují náhodou stratifikaci? Děkuju za případnou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika