V ktere fazi predpestovani sesazovat papriky do dvojice



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 68.213 (?) 
5.4.2016 19:03

Pokud se dává paprika ven na pole či záhon tak vždy ve dvojici ve skleníku je to jedno-od maďarských pěstitelů.Proč to nějak nezdůvodnily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 226.150 (?), 6.4.2016 8:11

Dovod preco sadit vonku po dvoch sadenickach papriky je vietor, vítr, a jine pohyby vzduchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
drood - (3) - 175.180 (?), 9.4.2016 23:04

Já sázím chilli zásadně po jedné rostlině do květináče. Vyrostou jako stromy a plodí jako divé. Kdysi psali v Zahrádkáři, že moderní zeleninové papriky se mají sázet po jedné, protože jejich mohutné kořenové systémy si jinak konkurují a vzájemně si ubírají živiny. Totéž radí třeba i Jan Kopřiva z Receptáře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 10.4.2016 7:11

Cituji z knihy o plodových zeleninách:

"Z maďarských a bulharských výsledků vyplývá, že nejvyšší výnosy plodů poskytovaly prostory, kde v hnízdě byly vysazeny 2 rostliny při vzdálenosti hnízd 60 x 25 cm nebo jedna rostlina při vzdálenosti 60 x 15 cm."

Já to čtu tak, že více rostlin na ploše dá větší úrodu. Já však mám problém vypěstovat za oknem v jednom kelímku dvě rovnocenné sazenice, protože většinou jedna rostlinka přeroste tu druhou, potom jí stíní a rozdíl při výsadbě je markantní. Z jedné je úroda dobrá, z té menší až zas tak ne. Proto sázím po jedné rostlině ve vzdálenosti po 20 cm- nejlépe se mně to měří (mám čárák z jedné strany 20 cm z druhé 30 cm) a nějaká paprika méně mně ani tak nebolí.

                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 10.4.2016 7:20

já dávám po dvou-víceméně ale ze zvyku, ale občas se mi stane, že mám v kelímku jen jednu, když se třebas něco nechytne, nebo vytrhnu velmi slabou kolegyni, přijde mi, že jedna rostlina ve dvojici je opravdu vždy slabší, ale po výsadbě se to srovná.Možná to vyjde s plody nastejno, ale už to mám tak zažité a papriky se mi daří, tak to neměním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika