Rajče plíseň (foto)?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?) 
3.7.2015 19:34

Na tom stonku to jako plíseň vypadá, ale nemyslím si, že by šlo o plíseň. Plíseň prvně napadá listy, potom stonky. listy máte čisté? Navíc není počasí na plíseň, alespoň u nás ne.  jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Zuzinda - (24) - 211.198 (?), 3.7.2015 20:25

děkuji za (brzkou) reakci, udělala jsem další fotky této rostliny. Je tam vidět i místo, kde jsem list utrhla, mám dojem že jsem zálistek vylomila nevhodně, možná ve vlhkém počasí, v tom místě je bílý poprašek...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 3.7.2015 22:01

Na druhé fotografii na listu vidím nějaké hnědé tečky, ale o plíseň bramborovou určitě nejedná. Neřešila bych.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 156.121 (?), 4.7.2015 11:07

Pani Jiřina, myslíte na tom mojom obrázku? Mne to práve pripadá ako jasná fytoftóra, ale je pravda ako píšete, že najskôr bývajú napadnuté listy a až potom stonky - jedine, že by mala také dobré podmienky na tej časti stonky. Tá časť sa dotýkala vreca-fólie pri stene a bola väčšinou zatienená. Ostatné listy aj stonky sú čisté a rastlina pôsobý zdravo. Žeby nejaká spála alebo nedostatok prvku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.228 (?), 4.7.2015 11:15

najskôr bývajú napadnuté listy a až potom stonky to je pravda, ale výjimky potvrzují pravidlo - já jsem loni měla plíseň na jednom tyčkovém cherry rajčeti (odrůda supermarket) a začala přesně takhle, na stonku. Takže bych v tomto případě byla minimálně bdělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.101 (?), 4.7.2015 11:28

Většina postřiků je preventivních a tak proveďte postřik fungicidem bez ohledu na to, jaká houba to může být. Já budu zítra stříkat brambory, tak vezmu tím samým Acrobatem i rajčata. Preventivně, páč je mám zatím čisté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 156.121 (?), 4.7.2015 11:32

tak myslíte podľa obrázku, že je to nejaká "houba" a nie iný problém?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.190 (?), 10.7.2015 12:59

Dobrý den,

rovněž mám problém s rajčaty. Pěstuji v kontejnerech o 30l - provrtaných v asi 8-10 sm odspodu. Půdu mám od klasické zeminy bokem, při výsadbě poctivě promíchám s cereritem. Tím hnojení končí s výjimkou jednou za měsíc kristalon plod a květ z konve.

Před pár dny jsem si všiml, že plody odrůdy býčí srdce (mám je poprvé), jsou nahnědlé až načernalé, a to vždy odspodu či z boku. Listy, stonky v pohodě, prostě vitální, až na ty plody. Tu a tam hnědnou u nových listů konečky, ale rostou normálně. Po procházení netu to vypadá na asi nedostatek vápníku, protože u houbových příčin mi nesedí příznaky (antraknoza, čerň atd.). Zakoupil jsem Harmonie Vápník (měl jsem v ruce i Wuxal), volba padla na první, doma mám Kuprikol. 

Zajímavé je, že hned vedle mám tornáda a ty jedou bez sebemenšího zaváhání. V kýblu jsou vždy dvě rostliny a tornádo má zatím přes 50 rajčat na nádobu. u býčích je to asi 10-15. Rajčata jsou na chodníku u baráku při východní stěně, tedy plné slunce mají cca do 14.00.

Prosím o názory co to je a případně postup, pokud by se postřik vápníkem a kuprikolem zdál nedostatečný.

díky J.Š.

BÝČÍ SRDCE
BÝČÍ SRDCE
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.190 (?), 10.7.2015 13:01

Přidám ještě fotky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.190 (?), 10.7.2015 13:03

Foto3

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika