Rajčata - moc brzy vysety - co s tím?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?) 
22.3.2016 20:04

Mně se to zdá také v pohodě. Zatím. Ale až rajčata pořádně zakoření, bude těžké je v takových podmínkách, jaké máte, udržet nízko. Já jsem vloni vcelku úspěšně vyzkoušel toto: v okamžiku, kdy byla rajčata v květnících dostatečně prokořeněná, vyjmul jsem je z květníků, seřízl a odstranil spodní třetinu až polovinu kořenů a opět zasadil do květníků a navrch přisypal novou nehnojenou zeminu. Tím jsem výšku rostlin o několik cm snížil a zároveň rostliny na přechodnou dobu, než obnovily kořenový systém, zastavily růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 116.145 (?), 23.3.2016 19:49

Původní kořenový bal trochu rozrušit, aby šel do nového kelímku položit na bok a stonek namotat do spirály /jak už bylo přede mnou zmíněno/ a zasypat aby koukala jen špička rajčete. Je to podstatně lepší varianta než při vysazování zápasit s příliš vysokou sadbou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 22.3.2016 20:28

15cm je uplne v pohode. Moje paradajky a papriky maju uz 40cm. To uz je trochu problem. Uhorky maju 30cm. Musi to uz ist z domu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.190 (?), 23.3.2016 2:32

Skusil bych množení z roubů toto by je mohlo také zpomalit a nic by se jim nemělo stát toto množení by tu někde mělo být popsáno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika