Paprika pro foliovník



Stránky: 1,  2   
host - 121.31 (?) 
14.1.2009 12:10, zobrazeno: 28110x

Poradí mi někdo ze svých zkušeností, který typ papriky je vhodný pro foliovník. Představu mám silnější dužiny, běžný tvar i barvy. Vloni jsem koupila přísadu, některé byly dobré, jiné ani velice neplodily /1-2 kusy za celé léto/.Taky bych raději ze semene si napěstovala s předstihem. Nemám velice žádné zkušenosti, tak prosím o radu.Děkuji Bet.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 255.95 (?), 14.1.2009 15:05

Doporučuji vypěstovat vlastní sazenice z odrůd F1 - musíš si vybrat, je jich mnoho. Já pěstuji odrůdy ing.Teclové, jsem s nimi spokojena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 16.1.2009 17:41
Pod folii jsou vhodné téměř všechny. Pro úspěch je důležité zásobování dusíkem, draslem a fosfátem. Samotným dusíkem se dá získat pouze dostatek zelené hmoty a žádné plody. Paprika vyžaduje také teplo na kořenech, proto je velmi vhodné pěstovat v nádobách či igel.pytlích.
Dobrá, Bajka
Dobrá, Bajka
Dosti úspěšná AMY
Dosti úspěšná AMY
Ukázka pěstování v pytlích
Ukázka pěstování v pytlích
Polodí velmi dobře-AMY
Polodí velmi dobře-AMY
Snad je to dotačujicí na ukázku, jak pěstovat
Snad je to dotačujicí na ukázku, jak pěstovat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.73 (?), 19.1.2009 13:09

kolik sazenic sázíte do pytla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.103 (?), 27.1.2009 14:00

Ing. Teclová doporučuje na svých stránkách vysazovat zásadně po jedné sazenici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 12.2.2009 18:08
Podle druhu, jak je doporučeno v návodu. Některé papriky je nutno sázet po jedné, protože mají větší vzrust. Foto je 24 hod. po zasazení do balíčků 5x5x5 cm , které nám nahrazují sadbovače.
Takton má vypadat sadba k tomuto datu, balíčky 5x5x5 cm
Takton má vypadat sadba k tomuto datu, balíčky 5x5x5 cm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.100 (?), 27.1.2009 14:34

Amy je moje oblíbená paprika. Je výnosná a dají se sklízet mladé plody a nemají trávovitou příchuť. Jinak s tlustostěnnými hybridy moc dobré zkušenosti nemám (skleník, vysočina, 550m). Trvá jim dlouho, než to "vyrobí" (je u nás krátká vegetační doba) a musí se nechat dobře dozrát. Vyžadují prostor, jsou vzrůstné. Na rostlině je relativně málo plodů a je to nutné dohnat množstvím rostlin, což v omezeném prostoru nemůžu.

Výborná je i Mars, tenká stěna, oranžová, chuťově výborná. Trochu méně výnosná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 53.209 (?), 13.2.2009 12:21

Ze silnostěnných mám dobré zkušenosti se Sonarem nebo Stalagnitem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.246 (?), 14.2.2009 8:05

Souhlasím, Stalagnit výborný, dále pěstuji Amadeu ta má rychlý nástup do plodnosti. Co se týče počtu, tak pěstuji po jedné rostlince, jenom "Kozí rohy" dávám po dvou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.100 (?), 14.2.2009 8:39
Já mám dobré zkušenosti s odrůdou Fantazia-rostla ve foliovniku i venku a kazdorocne jako jedna z mala nezklame, u ostatnich odrud to byva nevyzpitatelne, min.rok jsem koupil i tenkostenejsi odrudu Corno di Torro-je vyssi, mela hodne plodu a vsechny dosti dlouhe... takze ji zaradim do pestovani i letos...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika