Hokkaido - uhnívání plodů



Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 183.190 (?)
19.7.2015 22:19

Po různých pokusech se mi osvědčilo zkrátit stopku co nejvíce a pahýl ošetřit kyselinou benzoovou. pokud se stopka ulomí celá vzniklou ránu ošetřím stejně. Po zaschnutí skladuji v teplotě 10 - 20C. Loni jsem část skladoval v pracovně kde mám počítač (cca22C), poslední tykev Hokaido jsme snědli tento víkend (18.7.2015). Mám ještě nějaké Hubbard Winter Blue, ale ty už nikdo nechce, tak je zkrmuji drůbeži.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.138 (?), 24.7.2015 7:55

Cukety mi vydrží většinou do Vánoc. Patizony do příští sklizně a i podstatně více, ale jsou pak hodně tvrdé. U cuket je kolem Vánoc už slupka taky hodně tvrdá, takže je to trochu pracnější ji oloupat, spíše okrájet. Obecně je pak různé procento odpadu v různých letech. Vloni bylo poměrně velké, což přikládám vlhkému létu. Skladuji ve větrané místnosti, kde před Vánocemi je asi tak 12-15º C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 183.190 (?), 19.7.2015 22:19

Po různých pokusech se mi osvědčilo zkrátit stopku co nejvíce a pahýl ošetřit kyselinou benzoovou. pokud se stopka ulomí celá vzniklou ránu ošetřím stejně. Po zaschnutí skladuji v teplotě 10 - 20C. Loni jsem část skladoval v pracovně kde mám počítač (cca22C), poslední tykev Hokaido jsme snědli tento víkend (18.7.2015). Mám ještě nějaké Hubbard Winter Blue, ale ty už nikdo nechce, tak je zkrmuji drůbeži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.138 (?), 26.7.2015 10:45

Tak mohu po týdnu říci, že to byl asi problém přílišného množství skoro zralých plodů, kdy rostliny nedokázaly živit nové plody. Násada nových není závratná, ale jsou krásně lesklé žluté (u oranžového hokkaida) a v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tovog - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 57.75 (?), 11.11.2015 20:04

Jako nejvíce pravděpodobný vidím nedostatek síry, zvláště pokud vám hnijí i jiné plody. Dodávám ji nejlevněji - sádrou ze stavebnin koupenou ve velkém balení, kterou rozhazuji ve větru přes síto a zdá se, že mi to pomohlo. Pro mě je sádra vhodná i proto, že mi chybí i vápník. Má nevýhodu, že se rychleji vyplavuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika