Hnojení rajčat a paparik



helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?)
21.6.2009 20:37

Střídavě týdně hnojím Kristalon plod a Wuksal Calcium. Tento způsob se mi již několik let osvědčuje. Navíc Wuksal Calcium se hodí i na okamžité přihnojení broskví, růží, jabloní a pod. Toto hnojení se prodádí postřikem do skanutí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 145.195 (?), 11.6.2009 19:13, zobrazeno: 20713x

ahoj-prosím čí a jak často mám hnojit rajčata a papriky venku aby byla krásná silná a plodily a ještě dotaz okopávat či ne někde jsem četl, že papriky to nemají rády děkuji

K.Martínek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 11.6.2009 19:37

držte se návodu toho kterého hnojiva, hodně se tu doporučuje Kristalon plod na tuhle dobu, to je myslím jednou týdně?

a papriky zásadně NEOKOPÁVAT, nemají to rády! narušíte kořínky a paprika je bude obnovovat a přestane vám plodit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.178 (?), 21.6.2009 19:00

Půda by měla být jemně nakypřená a samozřejmě odplevelená. Nekopat do hloubky, protože jemné kořeny jsou pod povrchem. Podle mých zkušeností, při nasazení v květnu mírně přihnojím kompostem a zálivkou Krystalon -start a do června, než nasadí plody, zředěným slepičím zákvasem s kopřivami 1 : 10, asi každý týden před nebo po dešti. Paprika i rajče mají rády hnůj a když není i zakvašené kopřivy nebo pampelišky, jsou lepší, než nic.  Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 21.6.2009 20:37

Střídavě týdně hnojím Kristalon plod a Wuksal Calcium. Tento způsob se mi již několik let osvědčuje. Navíc Wuksal Calcium se hodí i na okamžité přihnojení broskví, růží, jabloní a pod. Toto hnojení se prodádí postřikem do skanutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 176.34 (?), 2.7.2009 9:36

Zdravím, letos jsem si koupil hoštické tekuté hnojivo jak na rajčata tak okurky dýně apod. V případě okurek, cuket, melounů se mi velmi osvědčilo! Rajčatům a paprikám letos spíš schází slunné dny než hnojivo..

dýňohříbek
dýňohříbek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika