Černání paprik



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 99.3 (?)
27.7.2010 21:12

stalo se mi to u jedné papriky ve skleníku, ta co byla u kraje skleníku, nejblíže sklu

dal jsem jí pryč a píchnul tam lilek, tak uvidíme

rozhodně to nevypadalo, že by se paprika třeba venku vzpamatovala, vršky byly jakoby spálené

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Martom - (2) - 218.88 (?), 26.7.2010 6:55, zobrazeno: 23775x

Mám papriky ve skleníku, na jaře bohatě kvetly, pak však začaly jednotlivé květy zasychat a černat, také vrcholové listy vypadají divně (viz. foto). Ještě nikdy se mi to nestalo. Mohlo to být horkem (skleník je z polykarb. výplní) nebo přehnojením (1x týdně Kristalon), neopylením..? Žádný hmyz jsem na nich nenašla. Prosím o radu. Předem děkuji. 

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 27.7.2010 20:55

Asi to bude vysokou teplotou. Taky máme malý skleník z polykarbonátu, měla jsem tam mimo jiné i papriky v kyblíku a bylo to to samé. Venku se srovnaly. Teď jsme přes vrch skleníku přehodili takovou zelenou síťovinu a teplota je tak o 5 st. nižší a citrusům ten malý úbytek světla nevadí. Teď špekulujem, jak udělat na zadní straně naproti dveřím nějaké otvírání, aby se ve skleníčku trochu hejbal vzduch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.130 (?), 27.7.2010 21:14

Je to způsobeno vysokou teplotou.Zapomněl jsem foliák otevřít a malér byl na světě.Je to týden a papriky se dostávají opět do kondice.Foliák už nechávám stále otevřený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.88 (?), 28.7.2010 6:54

Děkuji za názory, skleník jsem měla ale pořád otevřený a na střeše jsou dvě samootevírací okna, takže nějaké proudění vzduchu tam bylo taky. Nevím, jestli se papriky vzpamatují, protože i plody, které rostou ve spodních částech rostliny, kde byly květy jakžtakž v pořádku, začínají černat a mají na sobě jakoby kožovitou strukturu. Co si o tom myslíte? Díky předem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martom - (2) - 218.88 (?), 28.7.2010 7:19

Zrovna jsem na internetu našla tyto fotografie s tím, že to způsobuje roztoč Hemitarsonemus latus, postřik Omite nebo Talstar. Docela se přikláním k tomu, že se to podobá problému s paprikami.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 28.7.2010 7:35

No tak to by ještě scházelo, další škůdce do stávajícího sortimentu!  Když to je příbuzné sviluškám, tak to by ty Vámi uváděné přípravky mohly zabrat.

Co se týká toho skleníku, při otevřených dveřích a větracím oknu jsem v rohu naměřila v těch hy(i)cech 53 st.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 99.3 (?), 27.7.2010 21:12

stalo se mi to u jedné papriky ve skleníku, ta co byla u kraje skleníku, nejblíže sklu

dal jsem jí pryč a píchnul tam lilek, tak uvidíme

rozhodně to nevypadalo, že by se paprika třeba venku vzpamatovala, vršky byly jakoby spálené

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika