Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ja by som použil tú vaňu, dal tam 2 paradajky, s vysokou úrodnosťou (aby sa vám oplatilo pestovať 2 rastliny, ano robíte to pre zábavu, ale 10 rajčat za sezonu obrat sa moc neoplatí) dal by som tam tornádo + niečo,  možno by bolo vhodné ja bejbino, no predpokladám, že asi ste sadbu nepredpestovala takže budete používať sadbu niekde kúpenú na trhovisku - tam tornádo určite zoženiete. Teoreticky, ak by ste zohnala tak Stupické + Idyll - cherry, ale hooodne úrodné, to by bola asi idálna kombinácia, skoré a úrodné. Určite sa vyhnite býčim srdcím a pod, sú dobré, ale relativne pozdní, a na počet plodov by stemala málo (nehovorím na hmotnosť) ale mala by ste možno 10 plodov max, a teda len 10 napríklad snídaní.. dadšej menších plodov a vela..

Na papriky by som sa vykašlal, z jednej rastliny takto pokope v nádobe budete mať max 4 plody, možno ak budete mať štastie tak 5, a to je málo, tie rajčata vám dajú viac (ak tam dáte papriky tak rajčata už ne, preto radšej rajčata)

Pod nich môžete dať redkvičky, salát (ten ale nebude celá hlávka, skôr ho vyberiete keď bude mať 3-5 listov, bude čerstvým mladý, a dosejete další. 

Veľmi dobrá je aj cibule sadzačka, na jarní cubulku, kupte niekde na váhu 100-150 gramov, skladujte v chladničke - vyhrží do podzimu), postupne 1-2 vytrhnete a 1-2 zároveň nanovo zasadíte. budete mat jarnú cibulku až do podzimu do listopadu, ak bdue teplý podzim, aj dlhšie.

To samé ten salát a redkve, vyberiete, zjete a zároveň rovno zasadíte, dookola, ešte tam môžete dať žeruchu, česky neviem :(

Dopestujete si tak, myslím že na minimálnu plochu naozaj veľa zeleniny, ktorá bude pravidelne k dospozícii. Ja som to tak robil niekoľko rokov na balkóne keď sme ešte nemali zahradu, podmisku som nepoužil (nádoba nemala odtokové diery, aj tak som sa mohol uzalívat... hlavne ak to máte čiastočne na juh.

Toť moje poznatky k tejto téme. Odrody vám možno poradí niekto iný, poznám len tie ktoré som vyskúšal a väčšinu z nich bežne nezoženiete. Martin

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika