Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den... snad je zde najde někdo ochotný poradit. Předem děkuji!
Včera jsem postříkala rajčata proti molicím.

Vycházela jsem z toho, že na obalu píší, že žádná ochranná lhůta není potřeba; uvnitř žádný další návod nebyl... nějak mi to ale celý den vrtalo hlavou, tak jsem začala hledat na netu, a zděšení nastalo, že přímo na stránkách prohopo.cz píší v diskuzi, že se může zelenina jíst až po 14-ti dnech od aplikace.

Skoro jsem nemohla spát, protože samozřejmě nám rajčata už začala postupně dozrávat a vím téměř jistě, že za 14 dní už budou přezrálé na zemi a možná i hnijící ~n~ Tolika péče a plody vyhodit? :-(

Takže jsem dnes hledala dál a našla jsem nejdřív, že Mospilan 20  má ochrannou lhůtu pouze 3 dny při stejné účinné látce a stejně tak jsem před chvílí našla, že píší na webu prohopo.cz, že je ochranná lhůta u rajčat 3 dny.
Stále se jedná o stejnou účinnou látku acetamiprid.

Pak jsem našla nějaký článek Prof. Patočky, kde píše, že toxicita acetamipridu je pro člověka u zeleniny nízká.

Tak nějak nevím, co s tím. Rajčata nechat dozrát, nechat je na rostlině, co nejdéle to půjde, ale když začnou být opravdu zralá třeba po dalších 3 dnech - jíst je nebo vyhodit?

Děkuji za reakce!

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika