Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Hlízy se teprve tvoří, na vykopání budou možná až koncem října. Klidně je nechte v zemi, pokud máte pozemek za plotem a neryjou Vám v okolí divočáci, nic se jim (topinamburům) nestane. Jinak když je vykopete vydrží ve sklepě na brambory vcelku v pohodě 2-3-5 měsíců. Některé typy (odrůdy) dříve vadnou, ty je lepší nechat venku a vykopat nějaké v zimě, když přijde obleva. Mám bílé, velké skoro jako středně velké brambory. Ty, které zapomenu v zemi na jaře obrážejí, mohly by pozemek zaplevelovat, ale já je vytáhnu dloubákem a dám králíkům. Topinambury jsou dosti vnímavé k použití přípravků s Glyfosátem. Občas se zdá, že není tolik účinný, ale je to spíše tím, že zapomenuté hlízy z větší hloubky raší později. Mají je rády i myši. Odrůdy tvořící velké hlízy se nerozlézají, ty divočejší, kvetoucí někdy v srpnu a v září mají dlouhé stolony a opravdu jsou při zanedbání obtížným plevelem. Ony totiž zvěří tolik nechutnají a mizí z místy, kde rostou jen v krmivové nouzi. Potíže s trávením zas moc nejsou, jen prý jsou příčinou nafouknutí. To ale nemohu potvrdit. Jím je ponejvíce syrové, při krmení králíků. Slupky dám králíkům, vnitřek připomínající kedluben sním sám. Ale protože bývám po té svačině ještě pár hodin venku a hýbu se, nevšiml jsem si. Doma jich nikdy nesním tolik, aby to vadilo. Také jsme dělali lupínky jako z brambor. Vaří se trochu jinak než brambory, spíše jsou po delším varu mazlavé jako převařený chřest. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika