Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

To Zdenci:

Zaujal mne Váš zavlažovací systém. Zkoušel jsem kovový sud na zvýšeném podstavci a z něho dvě zavlažovací větve - plastové hadice na konci zašpuntované a u každé rostliny vyvrtaná dírka o průměru asi 5mm. Nic moc, tlak nebyl na začátku a konci rovnoměrný, bylo nutno sázet podle dírek, s tím dát do souladu i krycí černou netkanou textili na zemi atd. Navíc se mi zdá, že zalévání je vhodné přizpůsobit vizuálně hodnocenému stavu rostliny, její velikosti, násadě plodů apod. Takže zpět kropáč. Dokonce mám dojem, že i polévání pěšin příznivě ovlivňuje růst rostlin vedle na záhonu, ale to může být omyl a mohou působit jiné vlivy - teplé počasí, dobré zakořenění aj. Poměrně dost se mi objevují svinuté dolní listy, probarvené žlutou mozaikou, asi viroza, nevím, zda může souviset s příliš častou závlahou. Prostě je odstraním a je to.Trochu také experimentuji se spouštěním příliš vysokých rostlin. Zatím mi to moc nejde - dostal bych na zem dosud nezralé plody. Jinak musím uznat, že Stupické skutečně zraje nejdříve, musím se mu omluvit a dám jich příští rok víc - teď, na začátku sklizně mne zachraňuje. R.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika