Pampeliška, pýr, pcháč - zlikviduji vytrháváním?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 206.210 (?) 
8.3.2015 19:58

Pyru sa da velmi zbavit na jeden zatah, ak danu plochu skopete rylovacimi vidlami a pritom vyberate dosledne korene. Tie korene su totiz relativne plytko a navyse dobre drzia pokope, takze sa dobre vyberaju. Pichliac sa tiez da podobnym sposobom zlikvidovat, neda sa to vsak na jeden zatah, treba danu plochu sledovat a okamzite reagovat, ak nieco nove vyrazi. V kyprej pode sa relativne lahko vytahuje aj s korenom 20-30 cm dlhym. Pokial je intenzita zaburinenia slabsia, tak zvycajne po najneskor 2-3 iteraciach je pokoj. Ak je ale toho viac, tak to trva dlhsie, lebo pichliac podzemna korenova sustava je uz viac rozvinuta. Pupava je nezmar, ale aspon na obrabanej pode neprezije, jedine v travniku. Tam ale nema zmysel sa s nou kazdorocne trapit, lebo je to zbytocna robota. Ak si aj pozemok vycistite, z okolia vam tam dalsi rok naleti tolko semien, ze mozete zacat odznova. Nedavno som cital, ze riesenim by mohlo byt pouzitie travnej zmesi s pridavkom dateliny plazivej / microclover, ktora zaberie miesto, ktore by chcela zabrat pupava. Nemam to vyskusane, ale za pokus to stoji. Na miestach, kde mam klasicku datelinu plazivu, pupava naozaj neotravuje. Najvacsi nezmar je pupenec - korene su dlhe, krehke, lahko sa lamu, vzdy ich vela zostane aj po kopani. Tento rok som skusal cistit jednu plochu, podarilo sa mi ho dost zredukovat, ale vyzera to tak, ze vytrhavanie je idealne kombinovat aj so sejbou intenzivne rastucich rastlin, napr. horcice, ktore plochu jednak zatienia a jednak vylucuju do pody latky, ktore brzdia rast inych druhov rastlin. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika