Kdo vlastní destilační přístroj Medienka s olejovou náplní?



Stránky: 1,  2   
host - 151.252 (?) 
29.1.2011 16:52, zobrazeno: 26882x

Prosím o informaci.Nebo jiný přístroj od jiného výrobce s olejovou náplní v dvojplášti a jaký PŘESNÝ typ těles tam máte? Typem nemyslím výkon, ale opsat číslo nebo přesně napsaný typ na přírubě- šestihranu tělesa a VÝROBCE. Jde totiž o to, že těleso do vody jaksi v oleji nemá dlouhou životnost(olej na něm karbonuje) a v česku prodávané speciální tělesa do oleje jsou přímo astronomicky drahá, klidně 8000 -10 000 na potřebný výkon. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 67.141 (?), 1.2.2011 23:47

chce to tělesa do elektrických radiatorů plněných olejem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.252 (?), 2.2.2011 8:44

Kdepak, tělesa do olejových radiátorů pracují jen do teploty 80C.Takže v oleji o teplotě 125C by byla opět přehřívána.Pro vhodnost tělesa do dané kapaliny se udavá měrné zátížení pláště spirály ve W na cm2, které je u minerálního oleje kolem 2W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.141 (?), 6.2.2011 9:09

A co třeba běžné topné těleso a zapojit se sníženým výkonem? Pokud zapojíte dvě tělesa do série, klesne výkon 2x a plocha naroste taky 2x. Samozřejmě pokud byste chtěl stejný topný výkon, tak to už pak vychází na 4 stejná tělesa a každé 4x menší topný výkon. lze to ale kombiovat se zapojením 230V/400V. těleso zapojené na 230V místo na 400V má 3x menší příkon. Akorát potom se možná přiblížíte ceně olejového.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.149 (?), 6.2.2011 11:55

Pozor. Výkon neklesna 2x, nýbtž 4x. Při zapojení za sebou klesne proud na polovinu a napětí na jedno tělese také na polovinu. 0,2x0,2=0,25.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.252 (?), 6.2.2011 12:26

Jediné těleso běžné tuzemské výroby které umožnuje zapojení do trojůhelníka 400V je o výkonu 7,5kW, všechny ostatní jen do hvězdy 400V, do trojůhelníka vám shoří, pokud se nejdná o speciální konstruované těelso na trojůhelník 400V.

Zapojením klasického běžného tříspirálového tělesa do série jeho tří spirál klesne dle mě výkon na třetinu, tj. např. z 6kW na 2kW.Napětí bude na tomto zapojení různé, dle místa měření a celkový proud bude samozřejmě 2 000w/ cca 230V=cca 9A.

Celý problém vyhřívání olejem a elektřinou jsem konzultoval z profi výrobcem.

A ten tvrdí, že je třeba především co nejřidší olej-tafo, a v tomto oleji prý vydrží vyhřívat i normální teplovodní klasická elektrotělesa i deset sezon a prakticky bez výrazného vytvoření karbonu na plášti spirál a bez spálení jedné ze spirál, ke kterému došlo prý po 10-té sezoně.

Neb částky jaké si odvažují vyžadovat výrobci a hlavně překupníci-bývalé ETA Hlinsko, speciálních olejo těles jsou přímo astronomické, takže normální těleso se mě za 10 let své životnosti několikrát zaplatí a přeplatí až 10-15 násobně dražší olejo těleso.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.149 (?), 6.2.2011 12:57

Spočtěte si to znovu.

Dle mě:

Při zapojení 6kW tělesa do hvězdy je na jednom tělese 230V. Při výkonu jedné větve 2kW má tato odpor 25,5Ohm. Zapojím li tato tělesa za sebou, bude celkový odpor 3x25,5=77,5Ohm. Proud při napětí na této serii těles 400V bude cca 5A. Výkon pak 400x5=2000 W.

Jinak souhlasím s Vaším názorem na ceny.

Tepelné zatížení tělesa závisí také na tom, jak je teplo z povrchu odváděno. Proto nejen řídký olej, ale také prostor kolem tělesa a nad tělesem, aby se vytvořilo dostatečné proudění oleje. Při nedostatečném proudění se těleso přehřívá a olej karbonizuje.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.252 (?), 6.2.2011 13:11

Pozor. Výkon neklesna 2x, nýbtž 4x. Při zapojení za sebou klesne proud na polovinu a napětí na jedno tělese také na polovinu. 0,2x0,2=0,25.

F.O.

Sám si odporujete... jednou tvrdíte že bude výkon čtvrtinový, pak třetinový.

Já počítal při zapojení tří spirál do série s napájecím napětím 230V a jsem přesvědčen, že třetinový výkon při tomto zapojení je správný.

K napájení 400V a výkonu se nebudu vyjadřovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.149 (?), 6.2.2011 13:27

Nevidím v čem bych si měl dle Vás odporovat. V prvním případě byla tělesa dvě a zapojená na stejné napětí.

V druhém případě byla tělesa tři. Zatímco jedno bylo na 230V, na serii tří těles jsem přivedl napětí 400V, aby se z toho nějaký výkon dostal. Pokud by byla serie tří těles zapojena opět na 230V, měla by výkon pouhých 1/9 z 6kW, t.j.670W.

To co jsem uvedl, je čistá fyzika. Již několikrát jsem na těchto fórech i Kutíme zaznametal názor, to je teorie, ale praxe je jiná. Není to tak. Moje zkušenost je ta, že fyzika funguje, jen bývá mnohdy špatně použita.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.252 (?), 7.2.2011 15:23

Omlouvám se, máte pravdu.Ptal jsem se na to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika