Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Myslím, že doporučované množství kyseliny 100 - 200 ml se týká běžně prodávané koncentrace - 38%. U koncentrované kyseliny je třeba množství upravit.

Na tu kyselinu jsem zapomněl zareagovat. Používal jsem tu nejdostupnější, akumulátorovou. A prakticky její množství moc neřešil, lil jsem ji jen tak od oka a podle ochutnání tak dlouho až kyselost chut́ově vyhovovala. Ono kvasinky snesou rozmezí pH velmi velké a mezní spodní hranici nějak pod pH 3 - 2 lze překročit při ochutnávání jen těžko...
A při kvalitně utěsněných sudech, bez přístupu vzduchu jsem neměl důvod to řešit.
Tak proto jsem na to odpověděl tak všeobecně.
Dalo by se to sice vypočítat teoreticky, ale chybí vstupní hodnoty. Údaj 96% H2SO4 nestačí když pH hrušek je silně variabilní. Nehledě k tomu, že podobné výpočty jsou dost složité.
Nějaký chemik jistě potvrdí.

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika