Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Já bych se rád zeptal, zda už kvete a neplodí protože zmrzl nebo není opylen nebo zda ještě nekvetl. Ono se totiž někdy u semenáčů stává, že kvete zpočátku několik let jen samičími květy a jehnědy se přidají až později. Osobně jsme měli na zahradě u babičky strom, který měl poprvé jehnědy až po 12 letech od doby kdy začaly kvést květy samičí. Také může být opravdu problém s opylením jako takovým. No a poku nekvete, tak se možná budou mnozí smát, ale doporučím Vám radu našich babiček. veměte dlouhou tyč a nařežte mu (jako byste zmlátil větve)  a pěkně mu u toho vynadejte. Teď jsem určitě mnohé pobavil. Já vím. Ale já to slyšel jednou jako radu v Receptáři (to my bylo nějakých 20 let a smál jsem se jako Vy). Na zahradě nám rostl ořech, kterému bylo 18 let a stále neměl ani jeden květ. V Receptáři tehdy četli nějaký děkovný dopis od lidí co to udělali a ono to prý opravdu funguje. Tohle jsem já tehdy zaslechl. Tak jsem si řekl, že hlupák co to nezkusí a že za pokus nic nedám. Podotýkám, že tehdy jsem s ořechy teprve začínal. Jelikož je babička na samotě, tak jsem počkal když jeli v neděli všichni do kostela a já tam byl sám. Vzal jsem 4 m tyč a opravdu jsem do těch větví po celé koruně bouchal a vynadal jsem mu. Pohrozil jsem mu vykopáním, když se neumoudří. Sice jsem si připadal částečně jako blázen, ale udělal jsem to. Bylo to někdy na podzim po opadu listí - říkali, že je to nejvhodnější termín. No a on druhý rok kupodivu byl opravdu samý květ a zarodil rovnou bedýnku ořechů. Já si to vysvětluji, že se možná po těch mikrotraumatech co jsem těmi ránami vytvořil možná začnou vytvářet nějaké fytohormony na hojení ran a ty mohou pomáhat diferenciaci květních pupenů. Jinak si to vysvětlit neumím, ale zafungovalo to. Od té doby jsem to u známých udělal ještě na 2 stromech a opět to bylo úspěšné. Neptejte se mne opravdu proč to tak je a zda je to pravidlo, ale doporučuji Vám to zkusit i když Vám to určitě připadá, stejně jako mně zpočátku, dosti "ujeté".

Jiří Kamiš george.kamis@seznam.cz

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika