Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tato diskuse se jmenuje ordůdy ořešáku. Je jich hodně a v registračních zkouškách jsou další 3 a vím i o dalších co k registraci a zřejmě i patentové ochraně budou mířit. Nejlepší a nejkvalitnější do středních a vyšších poloh se vždy udával Mars, Lake a Jupiter, protože později raší. Z červenoplodých odrůd raší nejpozději DŘ 1, ale už mám v pokusech další které raší ještě později - popis červenoplodých ořechů jsem podrobně udělal v článku který vyšel v únorovém časopisu zahrádkář 2010. Srnul jsem tam moje zkušenosti z mých pokusů s červenoplodými odrůdami za posledních 12 let. Jelikož mi tolik lidi neustále volá a chválí ho, tak ho doporučuji dále Denně mi volá v průměru tak 7 čtenářů a opravdu mi z toho jde hlava kolem, žena se už na to moc dobře netváří :-((((  Každopádně mám v pokusu i jednu odrůdu, která zatím vypadá, že odrůdu Mars, kterou nejen já považuji za špičku, možná předčí.  Nejprve její horší vlastnosti oproti Marsu. Raší tedy dříve než Mars a je choulostivější v některých letech na listové choroby než Mars, proto se zřejmě do nejvyšších poloh nebude hodit. Ale!!! Mars má výtěžnost jádra 52% hmotnosti(nejvíce má Lake 53%), tak tento ořech co mám ve zkouškách má trošku větší plody než Mars, výtěžnost jader má podle roku 68 až 72% (nevěřil bych, kdybych si to na vlastní oči neověřil a nepřevážil, ale je to opravdu tak!!!) a chuťově je to asi nejlepší ořech, který jsem kdy jedl. Jádra nesesychají, louskat se dá v pohodě rukou stejně jako Mars. zatím jsem opatrný, protože je v pokusech krátce, ale znám matečný strom a ten navíc roste ještě slaběji než Mars a jen a jen rodí a to každoročně (když náhodou namrzne při rašení, tak přesto rodí také i když méně). Ořech s takovými parametry tady na trhu doposavad nebyl a není a nemám ani zprávy, že by se nějaký podobný u někoho rýsoval. Jiří Kamiš george.kamis@seznam.cz

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika