Přesazování orchidejí phalaenopsis



host - 160.35 (?) 
13.3.2012 19:20, zobrazeno: 11471x

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně přesazení (nebo spíše rozesazení) orchideje. Dostala jsem před necelými dvěma lety orchidej a v jednom květináči byly dvě rostlinky, z nichž jedna kvetla. Jelikož jsem měla strach v průběhu kvetení je rozesadit, čekala jsem. A tak čekám dodnes. Než první odkvetla, začala kvést druhá. Ta kvete dodnes a začala mi kvést znova i první, tak momentálně kvetou obě. Jenže také vyrostly a v květináči mají moc kořenů, vylézají už dost ven. Proto prosím o radu, jestli rozesadit i během kvetení, nebo stále čekat, až odkvetou (jiné orchideje mi kvetou i 7 měsíců). Jen mám obavu, jestli se dočkám doby, kdy by odkvetly současně obě a mezitím nepraskl květináč. A jestli ty jejich kořeny se mi podaří bez úhony rozplést. Děkuji za radu, Janina

Moje dvě orchideje v jednom květináči
Moje dvě orchideje v jednom květináči
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 246.146 (?), 13.3.2012 20:24

Vase orchidej by presadit urcite chtela. Obcas se stane, ze orchidej nevi kdy prestat s kvetenim.  Kdyz je tedy orchidej nutne presadit a stale kvete doporucuje se presadit v dobe kdy plne kvete a nerasi ji novy stonek, na kterem jsou pupeny. Doufam, ze jsem Vam alespon trochu pomohla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika