Vysavače listí



host - 157.179 (?)
23.9.2010 15:47

RB24E + RB-HV. Omlouvám se za zpoždění, nějak jsem to vlákno přestal sledovat. Nyní jsem viděl v akci v jednom supermarketu vysavač od HQ, který jsem dříve chtěl, jenže byl dražší. Teď je tuším kolem 5000.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 99.40 (?), 19.7.2010 17:19, zobrazeno: 7279x
Je zde prosím někdo, kdo má zkušenost s vysavačem listí na zahradě? Potřebovali bychom si něco takového domů pořídit, máme hned u domu les a tak máme často na zahradě a kolem domu dost binec. Rozdíly mezi elektrickým a benzínovým jsou dopředu trochu jasné, kabel ano či ne, větší výkon, případně plynulá regulace vzduchu a tuším taky benzínový navíc umí i opačně foukat, taky umí drtit to nasáte listí a tím zmenší podstatně jeho objem, jenže mě by spíše zajímalo, jak je to v naší situaci, kdy máme všude štěrkové chodníky, nejen kolem domu a tak se domnívám, zda pak ten vysavač nezničím, nebo se dá u těch benzínových ta funkce drcení vypínat? Nikde jsem tuhle informaci nenašel. V případě že bych po každé občas nějaký ten kamínek nechtíc nasal by mi asi dlouho pak nevydržel. Neví někdo jak je to s tou funkcí drcení prosím?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.179 (?), 19.7.2010 18:20

Měl jsem dva elektrické a nyní mám benzínový. První elektrický odešel po 3 letech. Popraskala sací trubka a spálil se motor. Druhý elektrický jsem dal příbuznému po 4 letech. Přitom se mi téměř každý rok upálil nějaký drát, který nevydržel zatížení 2,4 kW. Každý měl drcení, ale bylo dosti nepraktické. Drtila plastová vrtule, která měla uprostřed vybrání a ostré hrany. Jenže při vysávání vlhčího listí, kterému se na podzim nevyhnete, došlo k ucpání středu a bylo po drcení. Vysávat ze štěrku šlo. První nenabral štěrk vůbec a druhý měl kapsu, kam nabraný štěrk padal, takže nelikvidoval vrtuli. Pokud jsem nabral drobný štěrk, tak se nic nestalo. Jenže jsem měl jiný problém. Nebylo možné vysávat listí z nastýlky kůrou. Vysavače braly úlomky kůry nebo drobné větvičky a ty se nepodrtily a spolehlivě spálily vrtuli. Stojí sice asi 240 Kč, ale i to je dost. Nyní mám druhý rok motorový vysavač listí, který těmito neduhy netrpí. Je lehčí, tišší a má vyšší sací výkon. A na drcení jsou použity ocelové nože, které jsou našroubovány na vrtuli. Rozdrtí i větvičky, nasátou kůru a neucpává se. Ale je tuším 3x dražší a přestavit jej na foukač trvá delší dobu, protože se místo pytle na výfuku musí dát trubka ze sání. U elektrických to bylo jen otočení knoflíkem. Vysávám tím způsobem, že napřed nafoukám listí na hromady, předělám na vysavač a vysaji. Za elektrický bych už neměnil. První byl nějaký číňan, druhý německý a nyní mám japonce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.197 (?), 19.7.2010 20:58

A nemůžete alespoň napsat model bez jména výrobce, aby si to mohli zájemci vygooglovat a nebyla to reklama? Dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.112 (?), 23.9.2010 10:01

Používám TORO z Montfieldu, mám ho 5 let a jsem s ním spokojen. Má regulaci výkonu, zvedne i listí z ořechu. Provedení pytle - sešití i látka jsou pěkné a kvalitní. Předtím jsem uvažoval u Hurricane z Baumaxu, ale nebyl tak pěkně a ergonomicky proveden. Není dobré nahrabat listí do kupky a pak ho vysavačem drtit do pytle. Často se pak přívodní roura ucpe. Lepší je listí sbírat postupně ze země.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.179 (?), 23.9.2010 15:47

RB24E + RB-HV. Omlouvám se za zpoždění, nějak jsem to vlákno přestal sledovat. Nyní jsem viděl v akci v jednom supermarketu vysavač od HQ, který jsem dříve chtěl, jenže byl dražší. Teď je tuším kolem 5000.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika