Štípačka vertikální Vari - sjela pístnice



host - 11.110 (?)
24.5.2017 20:18

Kde pak, ne nadarmo se říká - když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 49.69 (?), 24.5.2017 14:05, zobrazeno: 3010x

Zdravím, připojil jsem jiný kabel ke štípačce Vary 8 tun. Po chvilce jsem si uvědomil, že jsem nezkontroloval směr otáčení motoru. Kabel měl otočené fáze a tak štípačka jela chvilku s opačnými otačky motoru. Neštípal jsem, jen byla zapnuta. Po zjištění jsem fáze prohodil ale štípací píst (kovadlina) sjel do těla štípačky a nechcesemu nahoru. Po otevření kontrolního uzávěru oleje unikl vzduch pod tlakem. Když štípačku zapnu a simuluji štípání - kleštiny k sobě a zatlačit - slyším, jak zabírá, ale ten píst s štípacím klínem je na nejnišším možném bodě a nahoru nejde. Volal jsem servis, mám to prý přivest - naložení odvoz to mám na celý den. Odstrojil jsem zpodek a olej nikde neuniká, vše vypadá ok. Nechal jsem ji i přez noc - stéci olej, ale nic. Neví někdo o co jde - nějaký pojišťák atd. Díky za radu

Lukáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.69 (?), 24.5.2017 15:54

Tak jsem to ještě jednou vše skontroloval, vzal do ruky kladivo, poklepal šrouby, imbusem jsem zatočil sem a tam šroub na vodítku pístu - zapnul štípačku a hle, píst vyjel a již je metr dřeva roštípán bez závad. No kladivo je kladivo no. Tak že vše ok

zadavatel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.110 (?), 24.5.2017 20:18

Kde pak, ne nadarmo se říká - když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika