Noznice na strihanie ovocnych stromkov



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
1.1.2013 11:23

Jistě, Extol není renomovaná značka, ale doporučil mi ji jeden prodejce dílenské techniky. Údajně patří k té "lepší číně", podobně jako Ferm či zelený Bosch. Mám od značky Extol právě ty převodové nůžky. Třebaže se nevyrovají originálu od Gardeny (vítěz D testu), kde lze převod i vypnout, fungují bez problémů.
  Na těch stánkových prodejcích nůžek mi ani tak nevadí samotné zboží (které jsem koneckonců nezkoušel), spíš to klamání zakazníků lipovým dřevem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 41.143 (?), 1.1.2013 12:25

Používám nůžky Felco 8, jak do vinohradu tak i na stříhání stromů.  Vystřídal jsem už hodně nůžek za svůj život, ale tyto jsou jednoznačně nejlepší. Za tu cenu to stojí, nekupuji si nůžky na 1sezonu (některí dají litr za semínka rajčat, jak jsem si mohl přečíst na tomto fóru), ale na více let. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 1.1.2013 12:26

Nůžky EXTOL Premium 215 mm mám. Jsou to dost špatné nůžky. Není to úplný šmejd, ale moc nevydrží, po čase mají vůli - "žvýkají", kov studí do rukou, dost těžké. Rozhodně nekupovat.  Zato můžu pro běžné používání doporučit jejich jiný model Extol Premium 180mm. Tyto jsosu o několik tříd výš, rukojetě příjemě pogumované. Ostří jsou jen ze dvou kusů vysoce kvalitní nerezové oceli a tak se prakticky na těchto nůžkách nemá co pokazit. Za tu směšnou cenu 150-200 Kč jsou to nůžky k nezaplacení. Já jsem si koupil druhé, protože ty první jsem ztratil (ještě že jsem neztatil Bachcowink). Po dvou letech používání fungují bez poruchy. Obojí nůžky jsou z Číny, už podle ceny.

Nevýhody: Jen pro toho, kdo má ruce jako lopaty mohou být malé, ale vyrábí se, jak jsem zjistil, i varianta 205mm. Podle obrázku vypadají stejně.

Tyhle jsou dobré
Tyhle jsou dobré
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kremes - (3) - 163.27 (?), 1.1.2013 20:23

Zdravim vospolok,

Dakujem vam vsetkym za reakcie,  ten vitaz d-testu Gardena SmartCut comfort vyzera luxusne ale mam trosku mensi rozpocet...

@Honza dakujem za post chcem sa este spytat narazil som na podobny model EXTOL PREMIUM kovadlinkové aky vtom rozdiel?

dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 1.1.2013 21:21

Jsou dva typy zahradnických nůžek. Klasicé mají čepel a spodní tupou čelist, zavíráním jde nůž po boku dolní čelisti (jde bokem jako u kalsických nůžek na papír). U kovadlinkvého typu nůžek jde nůž proti dolní opěrné čelisti a zastaví se "v ní" jako na "kovadlince". Takové nůžky nemám, ptoto nechci hodnotit. Jasné je, že se střih nedá umístit při odstřihování bočního výhonu na stromku od hlavního termínálu tak blízko a vznikají tak malé "věšáčky". Například pro stříhání révy je to jedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 1.1.2013 23:50

Mám obojí typy nůžek a z 90% používám právě ty kovadlinkové - jednosečné. Stříhají lehčeji silné průměry. Pouze na broskvoně a tam, kde je třeba řez těsně při kmínku. beru dvousečné. I kovadlinkové nůžky jsou ale konstruované tak, že ponechané "věšáčky" jsou zanedbatelné - sotva 1 mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.68 (?), 2.1.2013 8:08

Dobrý den. Ty, dle Vás malé věšáčky, jsou z pěstitelského hlediska ovšem zcela zanedbatelné, protože řez má být veden na větevní kroužek, což je téměř vždy pár mm od kmínku či větve, ze kterého odstříhavaná větev vyrůstá. U slivoní dokonce nechávám zcela běžně až 10cm dlouhý pahýl, ze kterého spolehlivě vyraší nový letorost s krátkým plodným obrostem. Kovadlinkové ostří je zcela spolehlivé a tyto nůžky jsou opravdu výborné. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr Špatenka - (15) - 161.252 (?), 13.1.2013 16:54

Ahoj,

  já tyto nůžky používám na stříhání řízků sadby RRD, takže to je tak 100 000 střihů za únor. Nejdříve jsem používal nonamy a to na cca 20 000 ks, což šlo. Loni jsem koupil Bahco za 800,- na netu a spokojen moc nejsem. Jsou těžké a dnes když sem si je porovnal s novými Fiskarsy (111960) (které jsem koupil za 520) na cca 1000 střihů, tak ty fiskarsy jdou mnohem lépe, pohodlněji a jsou i ergonomičtější. Uvidíme, teda jak jaké vydrží protože každé z nich letost těch 100k střihů udělají.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.248 (?), 14.2.2013 14:11

ahoj ja jsem premyslel nad nejakyma teleskopickyma nuzkama ale fiskars a gardena jsou docela drahe, a na vic mame od fiskars male nuzky -nevim presne oznaceni a je to katastrofa, dnes sem narazil v obchode na tyhle EXTOL Premium  .Nůžky na větve teleskopické převodové dvousečné 8873115 nema nekdo zkusenost??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.141 (?), 4.1.2014 16:47

Pozdravujem vas vsetkych, co sa tyka noznic na strihanie stromcekov tak som uz vystriedal dost znaciek. Ja ich rozdelujem do takych troch skupin:

- jednorazovky  - nechcem urazat ziadne predajne retazce

- hobby - fiskars a gardena

- profi - felco a bahco 

Ja pouzivam Felco 8 a Felco 6, co sa tyka pakovych noznic tak pozivam Felco 231, ktore maju 26x nasobnu silu v pake a aj vyhrali v nemeckom teste spomedzi 10 dalsich znaciek

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika