Jaké dvouruční nůžky na větve



IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.38 (?)
24.10.2012 17:58
Já proti Fiskarsu nic nemam, ale nůžky nee. Mám několik seker, nůž ale bohužel také jedny nůžky, avsak ty mne zklamaly.Nyni používám jak jednorucni tak obourucni Bahca a naprosta spokojenost. Ivan
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Petr Špatenka - (15) - 161.252 (?), 23.10.2012 21:11, zobrazeno: 19644x

Ahoj,

  nikde jsem nic solidního nenašel a proto bych se chtěl zeptat vás uživatelů, jaké byste mi doporučili zakoupit dvouruční nůžky na větve. Chystám se s tím stříhat cca 50 000 ks prýtů ročně (leden) do tloušťky max. 4 cm. Jedná se o měkké dřevo. Investici bych viděl tak do 1500,- Už jsem dal na radu ohledně ručních nůžek Bahco a jsem s nimi spokojen.

Díky

Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.89 (?), 24.10.2012 13:55

pokud nemáte averzi proti fiskarsu zajdete se podívat k nejakému prodejci cenove vychazí od 700 po cca 1200,- Kč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.38 (?), 24.10.2012 17:58
Já proti Fiskarsu nic nemam, ale nůžky nee. Mám několik seker, nůž ale bohužel také jedny nůžky, avsak ty mne zklamaly.Nyni používám jak jednorucni tak obourucni Bahca a naprosta spokojenost. Ivan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr Špatenka - (15) - 161.252 (?), 24.10.2012 18:43

Díky, averzi samozřejmě proti fiskarsu nemám. Vlasntním sekeru X22 a to je naprostá bomba (kalač už nepotřebuji), ale právě z různých diskuzí mám vyčteno, že nůžky se jim moc nedaří a proto bych zde potřeboval i pár faktů, popř. jinou alternativu.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.202 (?), 25.10.2012 8:43

Od Fiskarsu mám dvouruční nůžky s hákovou hlavou velikost L, stříhací kopí (housenici), nůžky na živý plot a malé nůžky. Malé nůžky jsou špatné - leda tak na květiny, po krátké době začaly žvýkat (ale jsou těsné a utáhnutí středového šroubu nemá smysl - není kam). Housenice a nůžky na živý plot bezproblémové, ale dvouruční nůžky výborné. Mám starší typ s plastovám převodem, přesto oustříhnou do 5 cm skoro vše. Běžne používám po kácení jen motorovou pilu a pak nůžky. Mám je asi 5 let, hodně používané a pro mě nenahraditelné.

Naopak malé nůžky Bahco mě velmi zklamaly - kloužou v ruce a olepaval se mi je nechce. Problém je, že v obchodě mi je odmítli vybalit a spolehla jsem se na značku.

EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.10.2012 9:07

Protože považuji malé levné jednosečné nůžky od Wolf Garten RS-EN za nepřekonané, pořídil jsem si i dvouruční pákové od W-G na stejném principu. Naprostá spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 25.10.2012 9:38

Mam obyc.pakove teleskopicke 2-rucni z Lidlu nekolik let a na vetve cca.do 5cm prumeru, neni problem.Predpokladam, ze ani od Fiskars, ci Bahco by nemel byti problem.Od Bahco naradi dilenske mam, sice ne zahradni nuzky, je to kvalita.Fiskars, tez mam tedy sekeru, hrabe,ne nuzky a tez to neni spatna firma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 196.235 (?), 25.10.2012 14:46

Take mam z nuzky Lidlu a spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr Špatenka - (15) - 161.252 (?), 28.10.2012 18:24

Docela si mi začínají líbit dvoruční nůžky BAHCO, řada profi - nemáte někdo zkušenost?

Díky Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 30.11.2012 0:04

Bahco nůžky (oranžové) jsou pevné.  Nežvýkají, ale jsou dost těžké. Čepel je široká, takže klade odporv v řezu. Stříbrné s převodem (Bahco expert) neměly takovou životnost.  Pořídil jsem si proto lehčí zpřevodované Kamaki. Vydržely asi dvě sezóny brutálního zacházení. V současné době používám jednosečné Lowe. Tenká čepel jde dobře do dřeva, Rukojeti jsem zatím neohnul. U nůžek Bahco a Kamaki se mi to podařilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika