Zkušenosti z řetězovou pilou na akumulátory



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 232.79 (?) 
10.6.2012 7:05, zobrazeno: 49425x

Chci si koupit nějakou řetězovou pilu na akumulátory-rozpětí cen je od 2000,- až do 16000,-.Máte někdo zkušenosti, prosím poraďte.Milan

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 156.239 (?), 10.6.2012 13:11

Pila Oregon a youtube. Ve zkratce, nejlepší aku pila je Husqvarna T536LiXP, Stihl MSA 160 je také použitelný a hodně dobrý, ostatní jsou pomalé a nebo dobré tak na hraní než na řezání. Husqvarna se dodává s třema různýma kapacitama akumulátoru, úplně stejně jako stihl = výdrž bude stejná pokud se použije stejný akumulátor, ale u nás se dodává v akčním balíčku se 2 středníma kvůli váze a nebo pak HQ 436Li která je také dodávaná se střední kapacitou baterie kvůli ceně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 10.6.2012 13:11

Podle toho na co ji chcete mít. Já prořezávám stromy  Dolmarem AS-1212LGE  - lehoučká jednoruční pilečka na větve do 11cm průměru (raději tenčí). Dost rychle se vybije, ale prodává se se 2 baterkami a rychlonabíječkou (1/2 hodiny), takže to nevadí, Na palivo nebo kácení to samosebou není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.239 (?), 10.6.2012 13:37

Právě o tom to je, že husqvarna je taky lehoučká, taky jednoruční a dá se s ní i kácet a řezat velké stromy, stejně jako se Stihlkou, která má nevýhodu větší váhy, dvojručního provedení (velká velikost) a pomalejšího chodu řetězu 13m/s Stihl vs. 20m/s Huska. Výdrž nejsilnějšího akumulátoru je zhruba na nařezání plné vlečky za auto 2,5x1,5m v měkém dřevě se nezaleknou ani velkého stromu. tzn. Dolmar stojí v porovnání s HQ 436Li o tisícovku míň, ale rozdíl výkonu a provedení je od HQ na hony vzdálen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.149 (?), 10.6.2012 17:36

Nevím, kde jste přišel na rychost řetězu 20m/s. To vám asi řekli na školení HQ, nebo jste si to vymyslel? Z veřejných zdrojů znám údaj 15m/s.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 10.6.2012 18:53

15m/s má husqvarna 436Li   Husqvarna 536LiXP a T536LiXP mají rychlosti 2, jednu takzvanou eco, kdy baterie vydrží co nejdéle, řetěz jede 14m/s a pak klasickou rychlost, kdy je to 20m/s. Tolik k těm vašim zdrojům wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 10.6.2012 18:46

V první řadě moje rada směřuje k tomu, zda takovou pilu skutečně potřebujete. Dost lidí má z benzínového motoru nejrůznější obavy, než zjistí, co obsluha obnáší a jaké přednosti má klasická benzínová pila. Pokud se zmíním o tom, co zde bylo uvedeno, tak novinka od Hq T536LiXP je mimo Váš cenový limit a je nabízena za cca 20t!!! Model 436 Li je kolem 7t, Stihl MSA 160 je k mání za necelých 8t. Aku Dolmar Makita kolem 12t. Akumulátorové přístroje mají největší problém s bateriemi po delší době. Značkové jsou podstatně kvalitnější, než neznačkové, ale jejich cena je adekvátní kvalitě. Baterie, i ty nejlepší časem ztrácejí kapacitu, nevydrží tak dlouho dodávat odpovídající proud, tím se samozřejmě zkracuje doba použití a možnost maximálního zatížení pily. Časem Vás, zejména při vyšším využití aku pily výměna akumulátorů nemine a není to zanedbatelná investice. Doporučil bych Vám nejen aku pilu, která Vás nejvíce oslovila (já bych doporučil, když už, tak Stihl MSA 160), ale pokud možno i jiné vyzkoušet v řezu. Tím poznáte, zda je to, to, co od toho čekáte. V současné době lze pořídit velmi kvalitní a cenou dostupnější benzínové hobby pily, které mají sníženou hlučnost, nízké emise, snadný start, vyšší řezný výkon, jsou všestrannější a dle mého názoru jsou ve většině řezání vhodnější volbou, než aku pila s omezenou kapacitou řezání a nejslabším řetězem na trhu.     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.239 (?), 10.6.2012 19:15

Když někdo chce aku, bude a chce její přednosti, proto nechce benzínovku to dá rozum a co mu doporučíte??? Benzínovku enlightened

Na střeše když stojím na latích a chci zařezávat nějaké dřevěné přesahy, mám co dělat, abych nespadl a startovat pilu v takových podmínkách je nepohodlné a nebezpečné. v sadě potřebuji uříznout zlomenou větev po blesku, větru = jen pár řezů, opět výhoda. V lese sousedovi závidím suchárek a nechci být identifikován laugh, nechci rušit sousedy celodením vrčením a nepříjemným kraválem benzínovky, v koruně stromů prořezávám větve potichu, bez smradu, bez startování a rychle. Pro vaši informaci, akumulátor má životnost 7000 nabíjecích cyklů = hoooooodně dlouho. A s tím vysším řezným výkonem jsem opět vedle jak ta jedle, píšu, že má HQ 20m/s a 1,1 řetěz to nemá žádná benzínovka z kategorie hobby ani farm, aku bude rychlejší. Taky mě není jasné, proč doporučujete stihl, když husvarna 436li je za půlku ceny Stihlky a je výkonově lepší??? Měl by jste se držet toho co znáte nebo napřed pily vyzkoušet a nevynášet soudy z prstu, houpy, hou, houpity hou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 10.6.2012 19:27

Zamyslete se nad tím, že doporučujete, ale sám nekupujete. Za pár roků Vy řešit problémy s akumulátory nebudete, ale ten dotyčný, co dal na vaše teoretické rady. Řezal jste alespoň s některou z těchto pil? Já s Dolmarem a Stihlem a že bych z toho nějak byl unešen, to se tedy říci nedá. Možná na vás hoooooodně dlouho bude dotyčný vzpomínat, až mu v tom nejlepším dojdou aku a práci už nestihne dodělat. Pokud věříte uvedenému počtu nabíjecích cyklů, v pořádku, ale už jsem to zmínil a platí to obecně, že postupně se snižuje kapacita a zatížitelnost baterií. K ceně MSA 160, lze ji pořídit pod 8 t, nevím, kde jste byl na 12t. MSA 160 doporučuji proto, že je to lepší volba než 436Li a proti 536LiXP je cena méně než poloviční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 156.239 (?), 10.6.2012 19:40

Kde jste s pilou řezal??? Nejsou to zrovna rozšířené kousky a na prodejně vám ji těžko půjčí, aby ji tam někdo špinil a tupil pro nic za nic. Já pilu vlastním a řežu s ní dnes a denně, HQ v době mého nákupu nebyla, proto mám stihlku, která je bezvadná a já z ní nadšen jsem, splňuje naprosto vše co jsem od ní očekával a ještě o trochu víc. Kdybych dnes kupoval znovu, koupil bych si T536LiXP, protože je to profi aku pilka a je nejlepší akupilou na trhu, proto ji doporučuji společně se Stihlkou, která je o kapánek horší, ale pořád vynikající.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika