Pila k baraku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 179.204 (?) 
27.4.2015 20:14

Hoši tak jsem to rozhodl. Dolmar PS 420 kvalitní farma oproti Stihlu nebo HQ se nedá srovnat, kartry z hořčíku, stabilní konstrukce, a cena velmi solidní.

Takže Domar wink

Hoší díky za pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 190.207 (?), 27.4.2015 20:59

Správná volbayesať Vám slouží!

Časem můžete i napsat jak jste s ní spokojený. Budem rádi smiley

V.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.103 (?), 28.4.2015 8:11

Tak s tím srovnáním nesmíte tak jásat. Husqvarna i Stihl kromě jiného servis úplně v jiné lize, mají průhled do nádrže, Dolmar nikoli. Předvýplach = menší emise a menší zahřívání výfuku díky absenci "katalyzátoru", bajonetové uzávěry nádrží, uzší konstrukci a lepší obratnost, menší vibrace, rychlejší akceleraci což s menším gyroskopickým odporem bude při odvětvování samozřejmě plus. Celooddělávací vrchní díl = lepší servisní přístup k válci, předčištění vzduchu air-injektor. Husqvarna 435 váží 4,2Kg, Dolmar 4,9Kg což je doma šumák, ale v lese při odvětvování je to rozdíl a pokud jde o tu konstrukci, jak Stihl, tak Husqvarna prodávají i stroje rovněž s kartry ze slitiny Husqvarna 543, 545, 550. Stihl 241. Další možnost jsou například stroje od Echa, namátkou Echo CS-500P větší obsah, menší váha, značková frézovaná lišta,  5 let záruka. Pokud jde o cenu, za podobnou cenu 8900Kč co stojí Dolmarka se dají pořídit Dolmar 35+ Fuxtec 162 a mám 2 pily za cenu jedné. Takže určitě vám vaše nová pilka udělá kus práce a měla by být spokojenost, ale s tím srovnáním bych byl opatrnější, není to tak černobílé jak to na první pohled vypadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.149 (?), 28.4.2015 9:35

Ono je to tak: Něco, co se z jednoho pohledu jeví jako výhoda, může být z jiného pohledu nevýhoda. Jen jde o to, jak se stím pracuje. Dále mají různá porovnávací kritéria různou váhu, kterou si stanoví ať vědomě, nebo podvědomě posuzovatel. Dále s tím gyroskopickým odporem je to trochu složitější a rozhodně je praktický význam tohoto jevu menší než se mu přikládá. Praktický vliv teploty výfuku je také jen v tom, že déle chladne. Výfuk pálí jak s katalyzátorm, tak bez něj. Přeji vám vám s novou likou tolik spokojenosti, jakou mám já.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika