Pila k baraku



host - 190.207 (?)
23.4.2015 21:10

video pěkné, ale my se bavíme víceméně o hobby pilkách nikoli o profi. V hobby kat. dle mého vede Stihl spolu s Dolmarem. Prodejce Stihl nejsem. Ve farm kategorii bych rozhodně doporučil Dolmar PS420 nebo vyšší level PS500 atd.

V.M.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 140.103 (?), 23.4.2015 17:35

Můj pohled na věc je takový, že když si vybírám pilu, zajímá mě v prvé řadě výkon/váha, ostatní věci jako kvalita, obratnost, cena, řezný výkon a velký krouťák samozřejmě potěší.  Když si koupíte malou Stihl - Husqvarnu - Dolmarku dostane se vám dobrý standard, problém je, že u konkurence dostanu víc.  Výkon/váha je lepší např. u pil: Active, Echo, Hitachi, Zenoah japonské motory = spolehlivost, minimální váha. Z evropských výrobců se chytá pouze Oleo-Mac GS 440 a Solo 643ip. Například, pokud chci pilu do lesa kolem 2KW na odvětvování, Stihl mě nenabídne nic kolem 4Kg, Husqvarna po ukončení výroby své 339XP taky nic.  U konkurence mám na výběr namátkou: Oleo-Mac GS 440, Hitachi CS38EL, Active 40.40, Solo 643ip, případně trochu těžší, ale výkonější japonský Zenoah v oranžové barvě Husqvarnu 543XP a z těchto bych do lesa na odvětvování zařadit do uzšího výběru skrze obratnost + ostatní věci Zenoah v zelené Active 40.40 a Zenoah v oranžové Husqvarnu 543XP. Osobně používám Hitachi CS45EL s kratší lištou 33cm a rovněž max. spokojenost, ale servis v případě potřeby drhne (u japonců ale servis není potřeba), to si každý musí zvážit před koupí sám, jak je pro něj tato věc důležitá. Do sadu a ošetřování stromů, bych doporučil Stihl a jejich speciální řetěz pro nejmenší benzínovky a aku pily 1/4" má hladký řez, na stromky výborná věc, takže buď si koupit nějakou jednoručku nebo aku jednoručku od Stihl a nebo přehodit, problém může být s pasováním řetězky na jiné značce. Pila na chystání paliva je zas kapitola sama pro sebe, Husqvarna i Stihl ve farmách opět dobrý Standard, ale po vyzkoušení 62ccm číny, už byl je nechtěl, za třetinu mám pilu co je v řezu strčí do kapsy. Na tesařinu bych dopuručil pilu s pevným vedením, dobré jsou staré pily na gumě, moderní pružiny sice lépe zvládají vibrace, ale lišta se pak kvedlá a nemáte přesné vedení, takže opět bych šáhl po méně rozšířených značkách a u značek snad jen po staronové Stihlce 180.   Za mne Stihl, Husqvarna je špička v profi, farmy a hobby pouze dobrý standard. Jestli koupíte Dolmarku 35, Husqvarnu 135, 435, Stihl 211 bude to vyrovnaný výběr a volil bych podle ceny - Dolmarku 35, Husqvarnu 135, ale nevím jestli tyto stroje dokážou nadchnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.207 (?), 22.4.2015 12:06

Nesmysl!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 94.115 (?), 23.4.2015 8:55

to: xxx.xxx.179.204

servisáka vystřelit na měsíc, za a) ventil odvzdušnění jde normálně vyměnit a za b) v začátcích výroby modelu u části vyrobených strojů netěsnilo olejové čerpadlo, což by měl servisák vědět a zkontrolovat to. Nevím co si představujete pod pojmem kvalita plastů, jestli vzhled, výdrž nebo něco jiného, s problémy okolo ovládací páčky jsem se nesetkal (a pil řady 171 - 211 jsem prodal za ta léta víc než 300) takže jde asi o problém při konkrétním způsobu ovládání a nasazení. Největší bolest bylo vytékání oleje, dnes bez problémů vyřešeno.

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.204 (?), 23.4.2015 18:40

Servisáka na měsíc poslat možná yes,kvalita plastů že jsou ostré hrany, a špatně to lícuje na sebe víz kryt filtru.Další - že se ten vrchní kryt špatně nasazuje jde to opravdu ztuha(Hoši zlatá ms-210-230-250).

A k té páčce sytiče, když jsem ji prodával tak přijel pán a sotva tu páčku dal ho polohy studený start i když držel obě dvě páčky (pojistka a plyn) to samé se stalo kolikrát i mě když jsem ji startoval.

A ted se vrátím k tomu mazání, první den na zahradě vše fungovalo jak má.Ovšem když jsem ji vytáhl po týdnu do lese na odvětvání na samotěžbu tak ejhle nemazala, vyzkoušel jsem všechno a nic tudíž hurá 40km do servisu tak mi servisák oznámil že to je běžné a že stačí vzít jehličku a odvzdušnit.Ale co to kur.a je když pokaždé co vyjedu do lesa musím pilu rozebrat odvzdušnut a složit.To mě mozek nebral.

Možná to byl špatný kus nebo jen špatný odvzdušnovák, nevím nezajímal jsem se o to.

A jak píšete "takže jde asi o problém při konkrétním způsobu ovládání a nasazení" řezal jsem sní kolem domu větve, trámy prkna a palivo do 20cm většinou smrk.Dvakrát semnou jela do lesa na větve, zase rychle odjela jelikož jsem neměl nervy s.át se s odvzdušnováním.

Takže sérii Stihl 171/181/211 už nechci ani vidět. Stihl mě v tomto směru zklamal, čekal jsem víc.

A jen pro pořádak jak někdo psal že jsem hobík tak nejsem.Dělam na půl nohy v lese.Takže s pilama mám zkušenost, ovšem jen v kategorii profi a farm, Hobby byla moje 181 první.

A pily typu Hitachi/Alko/Oleo-mac to si opravdu nekoupím, když už něco jiného tak zabrousím do Dolmaru, či Makity.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.207 (?), 23.4.2015 21:02

Za toho hobíka se omlouvám panu zakladateli. Ale z úvodu to tak vyznělo. Až pak jste se rozepsal, že jste profík. Každopádně dejte vědět, co jste vymyslel.

V.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 24.4.2015 19:34

Správně k tomu přistupujete i to píšu, to si musí každý zhodnotit sám do jaké značky půjde. Jen jsem uvedl modely, které vycházejí lépe v poměru výkon/váha a jak píšu tak i u Husqvarny jdou koupit dva modely od japonců, které mají rovněž dobrou váhu/výkon a sice Husqvarna 439 a 543XP. Jinak k těm nizším modelům, rozdíl mezi 135 vs. 435 je o trochu větší výkon 435 a pak viz obrázek. obsah se ničím nenahradí, díky tomu mají obojí 2Nm krouťák, což oproti Stihlce typu 181 je v řezu jasně znát, proto 435 vyhrála D-test.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Miso Louny - (8) - 154.18 (?), 21.4.2015 21:25
Sthill ms250 skvělá super lehká, u baráků cca 7 let pouze výměna svíčky, každý rok nareze min 10m3 dřeva do probirky originální
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.135 (?), 22.4.2015 20:59

nieco pre pana V.M, (asi predajcu znacky stihl)

inak to mate asi jedno ktoru z tíchto pil kupite. Tích par kubikov rocne pozerete s kazdou :) Kupte to co je v akcii

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 190.207 (?), 23.4.2015 20:57

Prodejce pil opravdu nejsem. Hned z kraje jsem doporučil i pilu Dolmar. Ale Stihl v danné kategorii tu má hodně pilařů a tesařů kolem nás. A že by si zrovna někdo stěžoval na nefunkční mazání, kvalitů plastů atd. jsem nezaznamenal.

Co jsem kdy řešil např. na 211 byl akorát průsak olejové hadičky a ještě na jedný pile nefungoval poloplyn. Vyjížděla z oka jedna páka k tomu určená. Majitel neustále tlačil na páčku sytiče bez dostatečně stisknutého plynu... Hadičku jsem vyřešil tak, že jsem do ní nastrčil kovové futýrko v místě průchodu do nádrže a to hadičku dostatečně roztahuje na to aby kolem nic neteklo. Taky jsem to viděl oblepené chemoprénem a kupodivu taktéž to neteklo. Vyjíždějící paku z oka jsem zajistil tak, že jsem oko provrtal na obou koncich a prostrčil drátek. Tím jsem oko uzavřel a je to bez problému už 4 roky.

V.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 190.207 (?), 23.4.2015 21:10

video pěkné, ale my se bavíme víceméně o hobby pilkách nikoli o profi. V hobby kat. dle mého vede Stihl spolu s Dolmarem. Prodejce Stihl nejsem. Ve farm kategorii bych rozhodně doporučil Dolmar PS420 nebo vyšší level PS500 atd.

V.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika