Motorová pila Dolmar PS 45/35



host - 149.26 (?) 
27.9.2010 17:35, zobrazeno: 12121x

Dobrý den,

plánuji koupit motorovou pilu. Použití bude na údržbu zahrady. Jednou za x let pokácet nějaký ten strom + nějaká tesařina. Máme asi 30 jabloní a nějaké smrky - několik z nich má průměr asi 55cm. Chtěl jsem pilu Stihl MS 211 (7600,-kč) nebo MS 230(8590,-kč). Po přečtení různých diskuzí jsem ale začal uvažovat o Dolmaru PS 420C (8990,-kč). Po vyhledání nejbližšího prodejce jsem narazil na pilu Dolmar PS 45/35 za 4740,-kč včetně náhradního řetězu a oleje.

Chtěl bych se zeptat, zda si pila PS 45/35 poradí za předpokladu naroušeného řetězu i s pokácením stromu o průměru 55 cm?. Dále se pan J.S. v některém příspěvku zmiňoval o nějakém problému se startovacím zařízením, čeho se to prosím přesně týkalo?

Vím, že pila PS 420 bude určitě výkonější a také zpracování lepší, ale prože bude pila využita velmi zřídka, ušetřit 4 tisíce by se mě líbilo. Pokud bych však pilu měl hodně přetěžovat a mohl ji poškodit, raději připlatím...

Děkuji za případné odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 120.31 (?), 27.9.2010 17:55

Raději si připlaťte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.168 (?), 27.9.2010 18:57

To si musíte rozmyslet sám, jestli lepší pilu za víc peněz, nebo horší za míň. PS 45 stačit určitě bude (startování - občas praská, nevím jestli jen při hrubém zacházení nebo i při normálním), ale 420 je technicky o třídu jinde a rozdíl v ceně rozhodně odpovídá i rozdílu v kvalitě. Já bych vzal 420 - s kvalitním nářadím je radost pracovat.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.153 (?), 27.9.2010 19:33
PS 45 má startování stejné, jako PS 34. Kdo nestartuje tahem, ale rázy, tak může i díky vyššímu objemu motoru startování poškodit. Z pohledu zátěže a předpokládané práce bude PS 45 s rezervou, zejména z pohledu výkonu motoru - řezného výkonu plně vyhovovat. Celkově solidní pila s některými mínusy, ale je to základní hobby model značkového výrobce za přijatelnou cenu. Dál je PS350C, což je zejména skok v kvalitě a konstrukci, ale i modernosti motoru, který má rozsah, jako profi pily. Výkonové parametry jsou markantnější při srovnání s PS 420C.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.26 (?), 27.9.2010 19:53

Děkuji moc za rychlé reakce...

Vím, že konečná volba bude na mě, Chtěl jsem názory lidí, kteří o pilách a práci s němi neco vědí.

Bude to moje první pila, tak asi přistoupím na levnější variantu PS 45/35. Pila PS 350 je už za 8000,- kč. Navíc opravdu půjde o údržbu zahrady. Žádné palivové dříví nehrozí. Maximálně do udírny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.33 (?), 28.9.2010 10:10

Zdravim p.J.S.Po jake pile by jste sahnul vy?Po PS 45/35,nebo Husqvarne 137?A proc?Je velky rozdil v konstrukci a spolehlivosti?Z techto pil si mam moznost vybrat.Ale pouzivat ji budu pouze na odvetvovani a takove to pizlani kolem baraku.Do lesa a na spalkovani mam MS 310.Dekuji za odpoved.J.V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 28.9.2010 12:33

Já bych vybíral ke Stihlu Stihl, ale asi máte nějaký důvod. Obě pily jsou dost podobné v základní konstrukci motoru. Je to stejná konstrukce, jako u MS 310. Válec je v jednom kuse s horní částí klikové skříně a spodní část uzavírá víčko - vše kovové. To celé je uloženo v plastovém skeletu. Největší výhodou PS 45 je velký výkon, ale zejména kroutící moment motoru - 2,4Nm a přitom je použitá řezná souprava 3/8 1,3 mm. To ještě zvyšuje možnosti pily. Mínusem je složitější konstrukce pro demontáže - opravy. Např. výměna startovacího lanka je složitá a chce to cvik, neboť cívka je hluboko ve startovacím krytu. Mazání je u obou pil stejné - bez regulace a maže stále. Filtrace je lepší u H 137, neboť má předčištění, ale u předpokládaného používání je to skoro jedno. Vibrace jsou srovnatelné. Výhodou PS 45 je otočené řetězové kolo, pro snadnější montáž řezné soupravy. Celkově bych se asi přiklonil k PS 45 z toho důvodu, že když už 2 pilu, tak aby byla schopná nahradit výkonem silnější pilu, pokud by to bylo nutné, resp. aby se rozšířilo její využití. H 137 má řeznou soupravu 0,325 1,3 mm a to ji dost z pohledu řezného výkonu degraduje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.33 (?), 28.9.2010 13:06

Moc Vam p.J.S dekuji.Jdu do ty Dolmarky.Jeste bych na vas mel posledni otazku.Jak je to se spolehlivosti?Jesli je alespon polovicni, jako ta moje 310,tak neni co resit.Jeji jedina nevihoda je vaha, jinak nema chybu.Ala ta Dolmarka se prodava za supr cenu.Moc Vam dekuji za odpoved.J.V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.71 (?), 28.9.2010 13:57
Známý má PS 34, což je stejná slabší pila a dal do ní eko olej a zničil čerpadlo. Jak se sám snažil pilu opravit, tak poškodil pouze hlavy 4 šroubů, co jsou na spodní části pily. To mi dalo víc práce, než výměna čerpadla. Pilu má od uvedení do prodeje a dělá + - 40m dřeva ročně, jinou pilu nemá. Proto bych se nebál o životnost při uvedeném zatížení z pohledu pily. Ale co někdy dokáže obsluha je mimo rámec představy, že je to normální člověk. Tak na toto bych si dal pozor a budete spokojen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika