Jonsered 670



Stránky: 1,  2   
host - 53.12 (?) 
5.12.2014 8:29, zobrazeno: 15538x

zdravim vas ma niekto nejake informacie o pile jonsered 670 super II... pila ma aj vyhrievanie neviem kolko moze mat rokov a neviem najst nejaky nakres ake diely na nu pasuju podla mna je to ako husqvarna 272 no neviem ani vykon ani parametre poradi mi niekto? a daju sa pozhanat nejake diely na tuto pily. dakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 6.12.2014 1:31

Zasílám Vám data z prospektů firem Husqvarna a Jonsered z r. 1991. Stáří pily je min. čtvrt století. Některé náhradní díly se ještě sehnat nechají. Pokud Vás zajímá více, pokusím se sehnat návod k obsluze s katalogem ND. Co se týče charakteristiky pily Jonsered 670 super II, nebo Champion, jedná se o výkonnou agresivní pilu na těžbu dřeva. Nástupce H 266. Na střední lesnické škole a lesnickém odborném učilišti jsem s touto pilou v 90 letech několikrát těžil.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 6.12.2014 1:49

Pro zajímavost, v r. 1992 spolužák a kolega J 670 Champion kupoval za škoní cenu něco přes 16 tis., jinak stála něco přes 20 tis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.70 (?), 6.12.2014 7:31

Ahoj,

Pilu Jonsered 670  Champ s vyhříváním jsem kupoval v roce 1994, tenkrát stála 18950 kč Pane Romane napište nám vaše zkušenosti s touto pilou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 170.25 (?), 6.12.2014 12:26 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 6.12.2014 23:40

Zkušenosti s touto pilou mám takové, že jsme si pily mezi spolužáky půjčovali na vyzkoušení, protože jsme věděli, že pily, které nám na školách rozdali nám do budoucna vyhovovat moc nebudou. Těžko se popisuje zkušenost s pilou, se kterou si na praxi porazíte jeden, max. tři stromy, protože mist OV byl u každého člověka, dokud strom nespadl na zem. Ani se mu nedivím. Nebyl bych jiný! Praxe byla spíše zábavou, protože v takovém množství stromů se nikdo neunavil a hmotnost pil nikdo neřešil.

Jak jsem se zmínil prvně. Jedná se o výkonnou a agresivní pilu do silného dřeva. Mezi spolužáky hodně oblíbená a cenově dostupná za školní cenu.  Aby ne, když na naší škole byla prodejna Jonseredu. Výborná na kácení a oklesťování. Dost hlučná a vibrace by mohli být nižší. Do slabé hmoty předimenzovaná a těžká. V prořezávkách bych jí tahat nechtěl. Vyzkoušel jsem si ji jeden den a večer jsem necítil ruce a záda. Pila je jednoduše konstrukčně řešená, tedy je prakticky bez zbytečných oprav. Mám za to, co si pamatuji, některé díly pasovaly z H 266.  Ještě se nechá po bazarech sehnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 240.70 (?), 7.12.2014 12:21

Ahoj Pane Romane,

Jak velkou lištu jste používali? Já jsem pilu koupil s lištou 35 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 7.12.2014 21:45

Zdravím Vás!

Pila se prodávala se 46 cm lištou, ale my jsme používali 37 cm dlouhé lišty prakticky v 90 % na všech značkách.  Vyjímkou byly pily Stihl, které se standartně dodávaly se 40 cm dl. lištou. Bylo to z důvodu univerzálnosti a také kvůli bezpečnosti. V neposlední řadě šlo o to se hlavně naučit kácet silné stromy kratší lištou a využít technologie těžby dřeva. Většinou spolužáci si k J670 dokupovali kratší lišty, když nevěděli, co budou po škole dělat. Hajného, nebo těžaře v probírkách, slabších mýtních a předmýtních těžbách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.70 (?), 9.12.2014 10:17

Ahoj pane Romane,

Pilu když jsem kupoval tak mne prodavač říkal že je to pila na těžbu silného tvrdého dřeva.Ke které pile by jste výkonem Jonsered 670 Champ přirovnal?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 9.12.2014 22:45

Dobrý večer,

ano, prodavač měl pravdu.  Na druhé fotografii jsem si tužkou poznamenal srovnání šestistovkové řady, když jsem se rozhodoval, jakou si po škole koupím svou první pilu. Tehdy to byla Stihl 044. Kdybych věděl, co budu v té době dělat, sáhl bych po Hsq. 262, nebo H 257.

Současné parametry JMP pro srovnání s J 670 si najdete na Googlu, nebo jiném vyhledávači sám...yes

Našel jsem jednu archivní fotografii z 93 r. na praxi naší skupiny. Můžete zde vidět pily: Jonsered 2054 Turbo, Hsq. 268, Jons. 670 Super II a Hsq. 266 SP


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika