Hobby pila Stihl nebo Dolmar



Stránky: 1,  2,  3   
host - 214.25 (?) 
7.9.2016 17:48, zobrazeno: 20673x

Již třetí den  to tady  pročítám a mám v tom pěknej  zmatek. To co člověk tak jinej názor. Odešla me HQ 141. Byl jsem  s tím nesmírně  spokojen. No na takový to domácí  řezaní. Žádné velké hromady  jen co se tak naskytne však to  znáte bydlím  u lesa. Měl jsem  tři kandidáty  HQ 445,  Stihl 231 a v neposlední řadě tady na  foru vycvalujete  značku Dolmar.  cena cca  10tis, váha do max 5 kg, nemusí to být žádné dělo, a hlavně taková ta stará ruční práce  aby mě to vydrželo  co nejdéle,  málo plastu a více kovu. No a v neposlední řadě jak to mám napsat nejsem až tak udržbový  tip. A aby byla pila co  nejméně náchylná na takový to nechání benzínu  v nárži atd.  Snad mě  pánové technici  rozumíte. HQ asi už ne. stihl 231 a dolmar 420 cena skoro stejná, parametry taky. Ale u stilu mám  strach pouze z jednoho šrubu na uchycení lišty jak  tady někdo píše o strhlém  šrubu. To není zrovna  dobré řešení.Tak nevím. A Dolmarky tu píšete že jsou téměř nezničitelné.  Servis u  obou pil v blízkosti.    Babo rad.  chlapci děkuji  za každej příspěvek. pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 20.73 (?), 11.9.2016 9:50

Dolmarky nejsou téměř neznezničitené. Vlastním dolmar PS 500 a snažím se dodržovat dopručení výrobce. Např:  stáří směsi: při vyšších teplotách namíchanou palivovou směs spotřěbovat do 6-8 týdnů. Nakupujte jen tolik paliva kolik má být spotřebováno během několika měsíců, Jinak u stihlu bych se toho jednoho šrubu na uchycení lišt hobby pil nebál. Navíc za pár dní u Stihlu by měla začít tradiční podzimní slevová akce.

FA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.166 (?), 11.9.2016 10:29

Konstrukce pily byla asi u dolmarek, obsluhu bych do toho netahal, ta dovede zničit úplně všecko crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.54 (?), 11.9.2016 21:24
Já mám už několik let PS 420-tku, mohu jen doporučit. Nedávno jsem řezal chvíli s kamarádovou Stihlkou, připadala mi proti Dolmarce o dost těžší a celkově mi moc nepadla do ruky, ale to je jen můj subjektivní názor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 12.9.2016 8:28

Zdravím, Stihlka neporovnatelně lepší čištění vzduchu a kompenzace dávkování paliva s ohledem na znečištění vzd.filtru. Dolmarka předčištění žádné a velmi malá účinná plocha vzd.filtru s ohledem na obsah motoru.  Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 199.14 (?), 12.9.2016 12:02

Stando s 420 jsem pořezal 10 metrů dřeva bez praní filtru. Co uděláš s tou stočenou harmonikou až se zanese?  Nylon vyperu podle libosti a plochy jsou přístupné.  Dík Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 13.9.2016 8:06

Zdravím, za prvé lze filtr snadno vyfoukat vzduchem a za druhé se kněmu dostane jen minimum prachu. Znám dobře dolmarky a vím jaké mají problémy s čištěním vzduchu. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.149 (?), 13.9.2016 8:55

S tím zanášením filtru to je pravda. Zanáší se hlavně při řezání suchého, nebo ztrouchnivělého dřeva. Ze zkušenosti s několikaletým používáním PS420C mohu říct, že to zase tak moc neobtěžuje. Posouzení pil (ale nakonec všeho) je otázka váhy, kterou přikládá budoucí nebo stávající uživatel jednotlivým vlastnostem jak pozitivním, tak negativním. Přiřazení váhy je věc individuální a proto je možné, že někdo považuje za výhodné pořízení výrobku Stihl, jiný Dolmar, někdo Hecht atd. Já jsem s PS420 spokojen, soused má MS231 a je spokojen také. Já mu ale závidím řeznou soupravu STIHL. On zase může celokovové provedení PS420 atd.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.108 (?), 13.9.2016 9:49

Co je to za odpověď Stando? Jaké mají pily problémy s čištěním vzduchu? Spíš že si vezme do ruky dráťák a ojede filtr, že pere nylon v ředidle. Po 10 metrech by se měl podívat na pilu Stihl i Bond Standa a dotáhnout si jeden šroub na liště s vrutem v plastu. Že jo Stando. Ty dotahuješ s citem a řežeš kde se nepráší od Tvých úst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.156 (?), 12.9.2016 16:34

Téměř nezničitelné ale při správné obsluze! Tj. směs která maže jak má (čerstvá), ostrý, správně napnutý a nabroušený řetěz, před uložením na delší dobu vyjet do sucha atd.

MS231 a 420SC vůbec nejsou skoro stejné - 420 SC levnější o 10%, silnější motor, komplet kovový blok motoru včetně olejové nádrže, jednoduché ovládání (jednopáčka se zvonkovým vypínáním). Celkově to je o dost lepší pila. Kvalitní boční napínák na 2 šrouby, klasický osvědčený motor bez předvýplachu atd. Technicky vychází přímo z profi pil a je srovnatelná spíš s MS241...

za 12k je už 5105  -.profi pila plně srovnatelná s 261, pokud řežete i silné dřevo tak jako univerzální pila to je ideál Ale pokud stačila HQ 141 tak je zbytečně silná/ těžká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika