Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den,

zdědil jsem pilu Sachs-Dolmar 112. Není až tak špatná, má ještě dobrou kompresi, celkem slušně chytá, ale má problém s přechodem z volnoběhu do záběru. Někdy ji není možné dostat na otáčky, při kterých by se dalo řezat, pila se dusí a většinou to skončí tím, že se udusí a zhasne. Pokud ale nějakým způsobem překoná tuhle fázi, pak jede jak 'Sachs'. Proto jsem ji nechal vyšetřit v servisu. Zjistili, že je prasklé hrdlo sání(ulomené očko jednoho šroubku příruby) a prý přisává falešný vzduch. Žádný jiný problém neodhalili. Sehnal jsem tedy jiné hrdlo, namontoval ho a je pravdou, že se situace poměrně výrazně zlepšila. Pila se dostane na plné otáčky téměř vždy. Přesto ale je při přechodu z volnoběhu patrné zhoupnutí - začne se dusit, ale pak tuto fázi překoná a naběhne. Podle mého subjektivního dojmu je to zřetelnější, pokud je pila studená. Pravdou je, že musím citlivě pracovat s plynem. Kdybych totiž nasadil hned plný plyn, pila by asi zhasla. Místo toho používám takové jemné pumpování, až se podaří hlcení při přechodu z volnoběhu překonat. Takže je tam asi ještě nějaký problém. Nevěděl by někdo z přítomných odborníků co s tím? Je to jen o seřízení trysek, nebo je situace vážnější? Podotýkám, že vzduchový filtr je čistý. Nic dalšího jsem nezkoumal, protože k pile nemám návod ani schéma, takže jsem se zatím nepouštěl do žádných větších akcí.

Díky MN

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika