Koňský hnůj x vykouření skleníku



host - 119.159 (?) 
4.3.2012 13:26, zobrazeno: 9019x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na postup, jaky mame zvolit. Do skleníku chceme dát koňský hnůj, ale potřebujeme ho vykouřit, mame tedy nejdříve vykouřit skleník a potom dát hnůj, nebo obráceně, a nebo je to uplně jedno.Děkuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 43.107 (?), 8.3.2012 7:00

Dobrý den, tak to by nás zajímala odpověd, skleník je delší dobu nepoužívanej, letos poprve v něm chceme pěstovat. Jsme úplní začátečníci.Konský hnůj mame již zamluveny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 8.3.2012 7:45

Odpusťte, ale ten dotaz znamená opravdu velkou neznalost, pokud to není žert. Ty dvě věci přece spolu nijak nesouvisí, je zcela jedno v jakém pořadí co provedete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 8.3.2012 7:57

Budu vypadat jako blbec, když se přiznám se, že jsem skleník nikdy nevykuřoval. Ani přesně nevím, k čemu to slouží. Pokud bych se k tomu odhodlal, nejspíš bych počkal, až tam budou rostliny a na nich škůdci, které bych chtěl vykouřit. Možná se pletu, ale neumím si představit, co kouř v prázdném skleníku bez rostlin a bez škůdců udělá za službu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 166.3 (?), 8.3.2012 10:13

já se na to letos chystám, česneková dýmovnice, likviduje mšice, molice, svilušky a rostlinám to neuškodí, jde o česnekové aromatické oleje

ale dělat to teď, když mi tam nic neroste max. začíná salát? taky mi to přijde zbytečné... paraziti jsou max v půdě, na to je potřeba dusíkaté vápno a to ale na podzim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.226 (?), 8.3.2012 10:34

Doporučuji, stávající zeminu ze skleníku vyházet ven aspoň do hloubky 30- 40 cm, dno vyložit slámou, na ní vrstvu koňského hnoje cca 20cm a na ní kvalitní zeminu. Koňský hnůj má vysokou výhřevnost, neměl by být čerstvý. Dělám to jednou za tři roky, zeminu vyhážu ven už na podzim, aby nežádoucí breberky vymrzly.  Jinak se skleník může vykuřovat v zimě i sirnými knoty, je to dobrá dezinfekce. Ale nejlépe např.  na mšice a molice ve skleníku platí dusíkaté vápno dle návodu a aplikovat na podzim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 23.59 (?), 21.11.2021 18:51

Jaké máte zkušenosti s česnekovou dýmovnicí? Kamarád má vždy ve skleníku napadnuté okurky a nedaří se je, přes různé postřiky, dopěstovat k bohaté sklizni. Zamýšlí nyní skleník, po výměně země za kompost, vysířit. Mám obavu, že kysličníky síry spolu s kondenzovanou vodou vytvoří slabou kyselinu, která naruší konstrukci skleníku. Česneková dýmovnice, použitá s určitým předstihem před výsadbou, by mohla být dobrým řešením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika