Vymrzle dřevo



Stránky: 1,  2   
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 158.138 (?) 
17.5.2021 20:51, zobrazeno: 1838x
Ahoj, na podzim jsem zasadil meruňku Kioto na podnoži St. Julien, bohužel vymrzlo celé dřevo, tak jsem stříhal hnědé až jsem se dostal k roubu, kde raší dvě očka. Mám ale obavu, jestli to už není podnož. Můžete se podívat na fotku a říct svůj názor? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 42.170 (?), 17.5.2021 22:43

Ahoj, podle fotky to podnož není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.154 (?), 18.5.2021 6:30

Je to v miste srustu, tak mam obavy, nemam misto na jiny stromek ze bych pockal a zatim dal jiny jinam. Tak budu doufat, az to vic povyroste, jeden z tech pupenu vyloupnu, aby ten druhy zesilil. v planu mam nechat ten vlevo, pravy je preci jen bliz k podnozi.Snad se sejde vic nazoru. Diky, M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 189.109 (?), 18.5.2021 8:56

Není to podnož - podle místa srůstu i tvaru listů. Nechal bych chvíli oba, a podle toho, který bude vitálnější, bych pak ten méně vitální zaštípl (zastavil růst, ale ponechal asimilační plochu listů), a na konci léta odstranil úplně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 18.5.2021 11:11

MilosK: jestli je ta modrá věc vlevo kovová, tak by měla být dále od kmínku i kořenů mladého stromku-prodlužuje dobu chladovoufrown. A aby se tragédie neopakovala, zaměřte se při hnojení v druhé půli veg.období na draslo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 158.138 (?), 18.5.2021 14:31
Ano, je to trubka, nenapadlo mi že by to mohl být problém, omotam na podzim jutou. Pomůžu nyní cereritem a ke konci léta síran draselný. Děkuji.mk.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 158.138 (?), 18.5.2021 14:46
No, aspoň bukový kolík bych sehnat mohl, bude to lepší, omotat asi nic moc neřeší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.229 (?), 18.5.2021 18:49

Neřešte kolík, to není žádný problém, jak se vám snaží pán (předpokládám, že SPCH), vnutit. Je to úplně jedno. Hnojení draslíkem na jaře je taky nesmysl - na jaře hnojte především dusíkem, draslík přidejte až na konci léta, na podzim, kvůli vyzrávání dřeva. Ale vy nemáte problém s vyzráváním dřeva - předpokládám, že stromek byl oslaben či mrazově nebo vysušením poškozen ze školky/prodejce, a že jste jej čerstvě sázel. Po letošní sezóně se normálně zotaví a zimu bez problému přečká i bez nějakého laborování s draslíkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.137 (?), 19.5.2021 13:16

Ano, neřešil bych nijak draslík ani kolík, anechal bych 1 z těch pupenů- jsou meruňkové a vybral bych za čas ten lepší. Je to proto, že stromek byl ze školky pravděpodobně nevyzrálý nebo přehnojený, a po letošní normální zimě štěpovaná část zčernala a musela se střihnout. Jediné štěstí, že není příliš silný a rána po odřezání suché části se rychle zacelí a neohrozí nově narostlou ušlechtilou část (bakteriozy). Nebo by jste mohl poslat fotku tomu, kde jste to koupil a chtít nový- je to na reklamaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 19.5.2021 16:35

39.229-materiály mají různé fyz.vlastnosti-i vliv vůči živému organismu. Kdo pozorně čte, všimne si, že jsem doporučil zařadit draselné hnojivo ve druhé polovině vegetace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika