Prosba, dá se s tím ještě něco udělat?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 3.173 (?) 
2.7.2022 11:31, zobrazeno: 2798x
Zdravím, na zahradě máme snad nikdy nestřihanou meruňku. Je jí asi 10 let. Výnosy za posledních cca 5 let tak 3-4 meruňky ročně. Dole značně suchá, nové přírůstky pouze nahoře. Dá se ještě nějak zachránit nebo spíš pokácet a zasadit něco jiného? Děkuju

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 81.144 (?), 2.7.2022 14:32
A čím je postižena moniliovým úžehem? Máte problémy s jarnímy mrazy? Jaká je to odrůda?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 2.7.2022 16:35

Nakrmte ji rybami a vejci, pak Vás potěší. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 2.7.2022 17:42

Pan SPCH je opět ve fázi manické, takže vrhá své břeskné výlevy do diskuse. Přeložím: přihnojte fosforem a dusíkem ==ryby, vejce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 2.7.2022 18:03
Já zase slyšel, že když autem na silnici přejedeš černou kočku, zakop ji pod trnku a uvidíš jaká bude velká úroda. Třeba to bude platit i pro merunky. Já jsem však s podobnými fetiši opatrný. Aby pak neměla jen srostlá dvojčata jako v pohádce Třetí princ. Takové ovoce se hodí tak akorát do kvasu viz pološvestka Stanley, o jejíž vhodnosti do kvasu stejně pochybuju.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 2.7.2022 20:09

PP.:že se jednou podělíte o své pacientské zkušenosti z oboru psychiatrie jsem tušil už dávnocheeky, ale těmi vejci jsem měl na mysli spíš vápníkenlightened, pro tazatele jsou snad naše názory čitelné a návodné, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.215 (?), 2.7.2022 22:07

Nikoli. Ani jako dlouholetému sadaři mně nenapadlo, co myslíte rybami a vejci. Zkuste laikům odpovídat věcně a oprostit se místo odpovědi smršti otázek, jak máte ve zvyku. Zatím jsem od vás žádnou korektní radu nezaznamenal.

Jak jste třeba z této fotky naznal, že by měl meruňku přihnojit vápníkem? surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.144 (?), 3.7.2022 9:41
Zahrabávat vnitřnosti z ryb pod merunky radili i odborníci v televizním receptáři... Majitel merunky se nevyjádřil, tak to tu nemá cenu hrotit... Možná je tam ta merunka úplně sama a je jí smutno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 3.7.2022 9:42

to 40.215: Máte recht!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.196 (?), 3.7.2022 15:10

40.215-jak?Jednoduše, přečtu+ podívám se a vidím! A že jste od SPCH ještě žádnou konkrétní radu nezaznamenal není můj problém, já především prezentuju vlastní zkušenosti.P.S.: Vaše konkrétní rada k řešené meruňce je...? Pokud tedy nejste zadavatel dotazu? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika