Odruda merunky Pinkcot



host - 70.216 (?)
30.11.2011 11:19

Ještě jsem si dovolil, přidat sem příspěvek pana Milana.

Dobrý den. Pincot a Silvercot mám již hodně dlouho. Co do chuti to jsou nejhorší meruňky co mám vysazeny. Jsem ale v mrazové kotlině, takže si nemohu mnoho vybírat. V letošním roce vše u nás pomrzlo. Na těchto odrůdách jsem sklidil z každé jednu bedýnku. Kdybych však o ně z jakého koliv důvodu přišel, tak už bych je neobnovil.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 6.12.2010 14:03

Možná by nebylo špatné, aby kontakt na autora - správce databáze byl přímo na hlavní stránce atlasu. 
   Je známo, že tištěné pomologické atlasy jsou v době svého vydání již trochu zastaralé. Byla by proto velká škoda, kdyby tato elektronická zůstala bez aktualizace - co u papírových formátů není možné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.135 (?), 6.12.2010 14:05

Jsem ráda, že se mi ten atlas podařilo najít, jsem ráda, že se vám líbí a jsem ráda, že se ozval i autor. Doufám, že zdejší ohlasy ho povzbudí v další činnosti. Obecně se dá říct, že na lednických stránkách je spousta zajímavého čtení, ale najít ho není pro lidi zvenčí vůbec snadné. Je to docela škoda, protože tamní studenti mají v rámci diplomek porovnané kde co, jsou tam velké sady, nové odrůdy, dělají různé rozbory. Škoda, že se toho na veřejnost moc nedostane. Ale škola asi nemá takové možnosti propagovat svoje výsledky nebo třeba nemůže, nevím. V každém případě za atlas nových odrůd díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10149) - 70.216 (?), 29.11.2011 23:41

Když dovolíte, překopíroval jsem zajímavý příspěvek pana Davida,  který se moji vinou ocitl v příspěvku Tophit. Není to nic proti ničemu. Je to jen odlišná zkušenost s touto odrůdou.  Vlastní zkušenost s těmito odrůdami nemám, ale již jsem si je pořídil. Děkuji za pochopení.

otázka byla sice na p. Boštičku, ale nedalo mi to. Pinkcot a Silvercot již několik let pozoruji v sadech, a i ve spolupráci s kolegy jsme se shodli, že je to jistě zajímavý marketingový tah, ale tyto odrůdy mají své citelné nectnosti. Patří mezi ně náchylnost k chorobám- šarka, fytoplazmy, rychlé odumírání po dosažení 2-3 významěnjších skliznní- nutná silná probírka, bujná podnož a řez, a chuťové kvality průměrné. Barevně a velikostně jsou velice pěkné, aromatem to samozřejmě na Velkopavlovickou nemá, ale ta má svoje chyby. je třeba pátrat dál:-) david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.216 (?), 30.11.2011 11:19

Ještě jsem si dovolil, přidat sem příspěvek pana Milana.

Dobrý den. Pincot a Silvercot mám již hodně dlouho. Co do chuti to jsou nejhorší meruňky co mám vysazeny. Jsem ale v mrazové kotlině, takže si nemohu mnoho vybírat. V letošním roce vše u nás pomrzlo. Na těchto odrůdách jsem sklidil z každé jednu bedýnku. Kdybych však o ně z jakého koliv důvodu přišel, tak už bych je neobnovil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 30.11.2011 18:16

Osobně jsem zastáncem odrůdy Pincot, já jsem naprosto spokojený. Srovnávám s odrůdami Vecot, Bergeron, Darina. Jsem z okrajové části, Pincot krásně obrůstá plodonosným dřevem (narozdíl od Dariny), netrpí (jako jediná s výše uvedených) moniliou plodů (dozrává společně v Vecotem a ten je na tom hůře), chuťově určitě nejlepší!

Za sebe můžu jen doporučit.

Martin


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 141.173 (?), 1.12.2011 8:59
Marhuľka Veecot s úrodou plodov (pravdpodobne prvou) je naozaj výstavná. Skúste ju p.Martine vyhodnotiť tak po 2-3 sezónach. Bude to objektívnejšie. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 190.67 (?), 1.12.2011 12:30
krása, snad se taky dočkám, sadila jsem ji letos, taky Spring blush loni a ještě Kioto.jezibaba9
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 1.12.2011 17:50

Na obrázku je Pincot, teď ještě připojím obrázek svého asi 6 letý Vecotu. Letos Vecot "rodil" počtvrté. Martin

Vecot 2011 - bohužel není záběr na celý strom
Vecot 2011 - bohužel není záběr na celý strom
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 1.12.2011 18:03

Ještě doplňuji, že letos dala Vecotka 80 kg meruněk (a to ještě tak tři kyblíky shnily na stromě...). Lokalita Severní morava, půda jílovitá, chráněno domem proti průvanu, 320mnm...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.67 (?), 1.12.2011 18:56
jsem taky severní morava, akorát to nemám u domu, protože žádný nemám, tak jsem zvědavá, půda je taky jílem.Jezibaba9
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti10:58
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika