Meruňka kvete



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 136.16 (?) 
17.4.2008 11:29

Meruňky, odrůdy Ledana a Kráska, jsou již odkvetlé.Ráno jsem mrknul na zahradu a tráva byla bílá.Jako na potvoru jsem včera večer ani nenalil vodu okolu stromů, jak na tomto fóru kdosi radil.Dopr...,dopr...,dopr....Zdraví Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 180.133 (?), 17.4.2008 12:29

Mladé plůdky jsou nejcitlivější. K jejich likvidaci prý stačí -0,5°C

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 17.4.2008 13:06

pro Pepíka: měl jsem ráno naprosto identickou reakci :-)

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 17.4.2008 13:22

šedivák na trávě či zamrzlé sklo na autě nemusí ještě nutně znamenat mráz v koruně stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 17.4.2008 15:52

To je sice pravda, ale když sem ráno po 4h.viděl to stejné na střeše tramvaje neboli šaliny, tak i pan želva zalezl zpět do "baráčku". Zítra to má být podobné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 17.4.2008 15:55

...zalezl, když slyšel expresivní výrazy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 17.4.2008 16:01

Znova jsem meruňky prohlížela a drží. Myslím si, že kdyby omrzly, že by při dotyku odpadly?  Večer jsem rosila, takže to snad pomohlo? Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.220 (?), 4.4.2011 16:44

Omlouvám se za svou nešikovnost, jsem nový uživatel a ještě s tím neumím zacházet.Včera jsem někam napsala svůj dotaz ohledně Maď.meruňky a dnes to ne a ne najít.Bydlím v Poděbradech a mým sousedům už meruňky kvetou.Nevědí však, jakou mají odrůdu.Já mám tu Maďarskou 4letou a poprvé má květy, vlastně jenom poupata, které se nechtějí rozvíjet.Stromek hodně vyrostl a má takové dlouhé větvičky a na nich poupátka drobná, ale připadá mi, že kdyby se z nich měly udělat plody, musí to tu větvičku zlomit, tak jsem se chystala k tomu Šitovu řezu.Jenomže nevím, jestli to mám udělat teď, anebo až v květnu. Kdyby mi někdo dokázal poradit, byla bych mu moc vděčná.Děkuji předem.Suzymon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 4.4.2011 17:19

Buďte ráda, že se květní poupata nechtějí rozvíjet. Ve fázi poupěte lépe odolají chladnu. Nevím, jestli jste si to o Šittově řezu přečetla důkladně. Jím se řežou letorosty, které teprve narostou. Spíš až v červnu.
Všechna poupátka jsou drobná, ale jestli máte pocit, že jich je mnoho na tenkých výhonech, můžete je zakrátit výchovným řezem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
suzymon - (1) - 46.220 (?), 4.4.2011 18:09

Dobrý den. Mockrát děkuji za vysvětlení ohledně Šittova řezu, podle toho, co mi píšete, jsem ničemu neporozuměla. Jsem naprostý laik a to jak v internetu, tak v pěstování, ale budu se učit. Potěšil jste mne, že nemusím smutně "závidět" sousedům jejich rozkvetlé stromky. Ta moje má poupátka poprvé, jsou jí teprve čtyři roky, ale zato mi hodně vyrostla. Tak já se ji pokusím trošku "vychovat" a opatrně ji odstřihnu ty horní, slabé výhonky, aby se nevysílila. Už jsem dostala stejnou radu od jiného hodného člověka na jiných stránkách, kam jsem psala včera a dneska jsem to neuměla ani najít a proto jsem napsala zase sem. Pak se mi to konečně podařilo a teď mám velikou radost, jak ten internet krásně funguje a že je tolik lidí, ochotných poradit. Ještě jednou velké díky a zítra ji třošičku zkrátím. Suzymon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika