Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, pane Petře, předem se Vám omlouvám za špatné vyjádření. Meruňka ještě není ve květu, ale těsně před květem. Pár květních pupenů má zatím barvu  krásně růžovou (do květu asi tak  týden), zbytek už tmavou (bohužel, to ten mrazík). Na příští týden je předpověď  dost nepříjemná (u nás se vyskytne určitě spodní minimální hranice, ne-li ještě méně). O víkendu zkusím použít opět postřik v dané koncentraci. Jak jste to myslel s tím přikrytím? Netkanou textilií? Minulý rok mi to s ní nevyšlo. Jak by jste ochránil větve? Koruna je opravdu rozložitá a stromek je značně vysoký. Mám zkusit zavázat textilii nad a pod květním pupenem?  Vím, že květní pupen ve stádiu růžového poupěte teoreticky vydrží až -6 stupňů C snad i o něco méně. Víte, poloha v okolí Plzně je sice brána za okrajovou pro pěstování meruněk, ale v mém okolí se to pěstitelům moc nedaří, vzdávají to. Pro pěstování broskvoní je zde poloha o něco lepší. Já pevně věřím, že snad někdy nějaký ten plod od meruňky bude. Moji rodiče pěstovali meruňku v Borovně (u Míšova) a plodila, byla chráněná od severu zdí a od východu zděným plotem.  

Díky, Andrea 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika