Zahradní traktor Al-ko 18-102 HD



Stránky: 1,  2   
host - 143.54 (?) 
1.5.2011 20:41, zobrazeno: 14410x

Nemáte, prosím,někdo zkušenost s opravou hydropohonu na tomto traktoru? Nemohu nikde na netu najít rozkreslenou převodovku. Nenašel jsem ji ani na stránkách AL-KO.  Jde mi o to, aby se mi to při rozebírání nerozsypalo na stole.Ani neznám čím a kolik převodovku opět naplnit.Není na ní ani výpustný šroub. Pracuji jako mechanik, myslím,že technické věci mi nedělají problém, tak servis vidím jako poslední možnost. Díky za každou dobrou radu.F.M.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 2.5.2011 8:20

Zdravím, mrkni na Tuff-Torq. Plní se motorákem 10W40.Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.243 (?), 2.5.2011 8:46

Neznám sice důvod rozkladu převodovky, ale předpokládám, že jí asi něco bude, když se bude rozdělávat. Třeba špatně jede teplá. Jde o to, že rozdělalná převodovka a všechny díly se musí perfektně vyprat od zvířeného "kalu" a pokud jí nic není tak aspoň vyměnit filtr. Zase proč by někdo rozdělával funkční převodovku, že? Problém ovšem je v tom, že se dost špatně kupují nové ND a bez nich můžete být mechanik jaký chcete. Motorový olej sedí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 99.169 (?), 2.5.2011 10:24

Dobrý den- mám obdobný ALKO traktůrek a zatím převodovka bez problémů, pouze teď mne vystrašil kouřící motor, ale vyřešil to vyměněný filtr a situace se vrátila k normálu. Mám jen trochu červíka v hlavě, zdali pro životnost převodovky je optimální nechat pořád původní náplň oleje, nebo by se výměnou nepomohlo životnosti tohoto komponentu- určitě dojde v prvních hodinách provozu k kontaminaci oleje kovovými částečkami při záběhu.. Vy máte problém se snižující se účinností převodovky, že ji rozhazujete?

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.115 (?), 2.5.2011 12:49
Účinnost je 100%! Jen povolila hřídel kola-jde vysunout. Jak hydropohon vyprázdním? Kolik oleje pro novou náplň? Opravdu mám použít motorový olej?Viděl bych to spíše na hydraulický.Není někde na netu pohon rozkreslen?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.54 (?), 2.5.2011 17:30

Ještě se zeptám na to : čím povolit šroby, kterými je hydropohon sešroubován? Šrouby jsou zalepeny, nevím, jestli je to anaerobní Loctite či něco jiného. Podařilo se mi už jeden přetrhnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 38.233 (?), 2.5.2011 19:44

Zdravím, pokud jde vysunout poloosa, tak nač se ptát na vypouštěcí otvor, tudy olej vyteče beze zbytku. Jinak je zde plastová krytka, kterou se převodovka plní i vylévá. Uveďte o jaký typ přesně jde, pak je možné teprve zajišťovat náhradní díly, v Česku je možnost náhradních dílů bez problémová. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.54 (?), 2.5.2011 20:39

Stando díky za reakci. Na převodovce jsem vyčetl toto:

        Hydro-Gear   514 728       324-0500

Zkoušel jsem hledat na netu rozkreslenou převodovku, ale nebyl jsem úspěšný. Máte možnost nějaké dokumentace?   Vypadá to že osa není zajištěna uvnitř segerovkou (moje domněnka). Problém jsou šrouby, kterými je převodovka stažena. Jak jsem již psal, jsou lepeny a i při ohřátí drží tolik, že jsem jeden přetrhl. To mne odradilo zatím od dalších pokusů. Proto teď sháním informace, než se do toho opět pustím. Ještě jednou dík.  F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 3.5.2011 8:12

Zdravím, bohužel Ti s tímto typem převodovky nemohu pomoci, já se zabývám Tuff-Torq. Šrouby povolíš tak, že si přiložením velké klempířské (350W) elektrické pájky na hlavu šroubu tento lokálně ohřeješ a následně povolíš. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.24 (?), 3.5.2011 8:56
To je mi líto.Ale i tak Ti děkuji.Třeba se mi poštěstí a povede se mi něco k tomu sehnat a následně opravit. F.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika