Výběr kvalitní sekačky



host - 243.205 (?)
20.11.2006 21:57

Tuhle sekačku vyrábí v koncernu Electrolux i Partner a McCulloch, ale za velmi rozdílné ceny Partener stojí něco kolem 13 000 a MCCulloch se dá sehnat pod 11500kč Oproti HQ je to už dost podstatnej cenovej rozdíl, jedinej rozdíl kterej jsem zjistil je že HQ má regulaci pojezdu. Tak sám nevim jestli se platí jenom za značku a nebo je tam něco skrytého o čem nevím.....

S pozdravem Mára

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 243.205 (?), 20.11.2006 21:57

Tuhle sekačku vyrábí v koncernu Electrolux i Partner a McCulloch, ale za velmi rozdílné ceny Partener stojí něco kolem 13 000 a MCCulloch se dá sehnat pod 11500kč Oproti HQ je to už dost podstatnej cenovej rozdíl, jedinej rozdíl kterej jsem zjistil je že HQ má regulaci pojezdu. Tak sám nevim jestli se platí jenom za značku a nebo je tam něco skrytého o čem nevím.....

S pozdravem Mára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 229.1 (?), 21.4.2007 17:54
Dobrý den,
do jaké svahu lze sekačku použít?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.64 (?), 20.11.2006 22:43

H 152 S je jeden ze špičkových modelů. Pro pohyb v členitém terénu doporučuji. H 53 SV W je obdobný stroj, doplněný předním náhonem a velkými zadními koly. Pravdou je, že při plném koši a vlhké trávě se může projevit přední náhon negativně  a to zejména prokluzem kol. Naopak H 53 přináší lepší manévrovatelnost, než klasická konstrukce. H 152 S bude pro příští rok vybavena předními nezávisle otočnými koly. Dobrá a levnější varianta je H 52 S, s nejvýkonnějším motorem. Nemá plynulou regulaci rychlosti pojezdu. Všechny sekačky jsou vybaveny minimálnš bio-klipem, tj mulčování a sběr, výše jmenované sekačky jsou vybaveny trio-klipem, tj mulčování, sběr, boční výhoz. Pohybujete se v cenové hladině 17.tis - 22.tis. Kč. Navíc u modelu H 152 S je nabízena varianta BBC - vypínání rotace nože bez nutnosti zhasínat motor. Žádně další investice nejsou nutné, sekačky mají komplet výbavu. Dále si můžete vybrat variantu modelu s hliníkovým šasí a podobně.

Na podobnost Partner a pod. Neplatíte rozdíl značky, ale zjednodušenou konstrukci. Např P 553 nemá na rozdíl H 52 S sytič, ale pouze sytící pumpičku, má poze jednu rychlost pojezdu, slabší motor a pod.

Všechny výše jmenované stroje jsou vybaveny motorem Honda, nebo BaS. MSK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.76 (?), 21.11.2006 8:19
Je pravda, že Partner P553 má jednodušší konstrukci oproti třeba HQ, ale po sezóně intenzivního používání proti němu nemohu říci křivé slovo. Pumpička místo sytiče plní svůj úkol na výbornou, se startováním není problém. Snad jen skelet mohl být krapet robusnější. Při koupi jsem měl (jako vždy) omezený rozpočet, jinak bych koupil něco s motorem Honda. Mám pro ně slabost.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.20 (?), 21.11.2006 8:34
Ještě k tomu rozdílu Partner apod. versus HQ : zjednodušená konstrukce znamená mimo jiné i kuličková ložiska pouze na předních kolech, takže když to potom srovnáte a sečtete/regulace pojezdu, sytič/, zase tak divný ten rozdíl není a určitě se neplatí jenom za image značky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 10.58 (?), 11.1.2007 11:12

K té sekačce od Stigy multiclip, to opravdu můžu celý rok sekat trávu bez zběru (pochopil jsem správně že mulčuje)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.96 (?), 11.1.2007 12:26 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.58 (?), 11.1.2007 12:55
Test je z roku 2001 nenašlo by se něco aktuálnějšího?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.23 (?), 11.1.2007 13:23
http://www.testberichte.de/r/test-sieger/579-1-0-0/gartengeraete-benzinrasenmaeher.html
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 29.3 (?), 1.2.2007 18:04

Honda je kvalitní a tichá, jen má drahé náhradní díly a musí se při opravě rozebrat komplet motor.

BRIGSS STRETTON je také špička a je jednoduchý, levnější díly

KAWASAKI je nejdražší ale také velice kvalitní.

Upozorňuji, že při mulčování se naběháte, musí se kosit max1/3 výšky stébla, takže 1 x týdně - to vám nezávidím. Dobré jsou TORO ADS - jak rychle jdete ona jede. Ale kupte traktor či ovce.

Já mám TORO PROLINE s KAWASAKI motorem, má více rychlostí, také dobrá volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika