Volba mezi elektrikou a benzínovkou.



host - 213.71 (?)
22.3.2007 14:44
Les mít nemusíte a benzínovou pilu využijete ažaž. My taky nemáme les, ale po domluvě s revírníkem si dřevo děláme. Dále je to využití na sadech a mimo dosah el. proudu. Jestli je to pouze o odkorech, které dovezete až k domu, potom el. pila toto vyřeší. Výběr bych řešil až podle toho o co se bude konkrétně jednat, zatím je to ve fázi benzín vs. elektrika. J.S.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 188.170 (?), 22.3.2007 11:10, zobrazeno: 8420x

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na Vaše názory. Proštudoval jsem si celé fórum, ale pořád nejsem rozhodnut, jakou pilu si koupit. Les nemám, bylo by to na pořezaní - zhruba 2x ročně dvou balíků odkorů (dva balíky se vlezou na valník za traktor - kolik to je kubíků dřeva nevím, jsou to většinou smrkové nebo borovicové odkory).

Zvažuji mezi benzínovou Stihl MS 180 (servis a prodejna v místě bydliště) a nebo elektrickou Makita UC 4003A popř. 3503A (koupě přes internet).

Děkuji za všechny rady a názory.

Klika

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.243 (?), 22.3.2007 12:40
Pokut je to tak jak popisujete a zásuvku máte na dosah el. pila je na místě. Jakou značku a odkut je už na vás.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.193 (?), 22.3.2007 14:25
No ve Vašem případě bych neváhal a sahl po elektrice. Když si vezmete, že musíte  míchat benzín a použít ho lze pouze jeden měsíc, protože pak hrozí že se olej rozloží a můžete stroj zadřít a dále pak zplodiny tak jednoznačně je lepší volba elektrika. Značka kterou zvolíte pak záleží na Vás. Já jsem již před lety pořídil NAREX lišta 35 a nemohu si ji vynachválit. Zdravím čtenáře
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.58 (?), 24.3.2007 11:59
Kdyz uz jsme u Narexu, zrovna tento tyden byly predstaveny nove modely pil  - zmena designu, zvyseni vykonu (1800 W -> 2400 W), rychlonapinani retezu.Cenou je zvyseni hmotnosti (3.7 ->4.3 kg) a ceny (+1000 Kc)
Zajimave je, ze v tu chvili vsechny vyznamnejsi e-shopy (hobbyexpert, rucni-naradi, narex-makita) prestaly nabizet starsi modely, takze se ptam kam se najednou podely vsechny skladove zasoby ? Zrovna starsi modely by mi vyhovovaly vic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.71 (?), 22.3.2007 14:44
Les mít nemusíte a benzínovou pilu využijete ažaž. My taky nemáme les, ale po domluvě s revírníkem si dřevo děláme. Dále je to využití na sadech a mimo dosah el. proudu. Jestli je to pouze o odkorech, které dovezete až k domu, potom el. pila toto vyřeší. Výběr bych řešil až podle toho o co se bude konkrétně jednat, zatím je to ve fázi benzín vs. elektrika. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 45.133 (?), 22.3.2007 14:45

Souhlasím s ostatními elektrika je tu namístě. To člověk pozná velmi rychle pokud si zkusí řezat nějakou dobu benzínovou a pak vezme elektriku - nemusí se startovat, nedělá tak velký rámus, skoro bezúdržbová a hlavně o hodně menší váha. Ještě mohu doporučit tuto pilu http://www.dolmar.de/dolmar_de/site/managed/html/produkt/4885/ES-2135_A   je to novinka a 2000W není na škodu.

S pozdravem Mára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 22.3.2007 15:25
Zkoušel jsem obojí a řekl bych toto. Pokud budete řezat hlavně na zemi - např palivo, tesařinu, je lepší elektrika i když bude třeba dlouhý kábl. Pokud chcete lozit po stromech, prořezávat je, případně kácet , vyplatí se benzín. I když je těžší a dělá rámus. Aspoň mně to tak přišlo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 188.170 (?), 23.3.2007 7:33

Díky všem. Ještě to musím pořádně promyslet, ale asi tak na 70% vede elektrická pila. :)

Klika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika