Vega HW 48sp



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 45.138 (?) 
25.4.2012 19:16

Dnes mi také přestal fungovat pojezd a v tuto chvíli nevím, co s tím mám dělat. Sekačka je těsně po záruce, návod k obsluze neobsahuje řešení poruch. Se sečením ve vyšší, případně mokřejší trávě nejsem spokojený. Tráva do koše leze dost bídně. Kdybych se měl znovu rozhodovat, tento typ bych nekoupil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 72.130 (?), 21.5.2012 9:07

Dobrý den

Taky jsem se potýkal s tímto problémen u této sekačky. Nezbývalo nic jiného, než kolečka sundat a rozebrat mechanismus, který kola pohání.

Jedná se o kupodivu železné kolečko, ve kterém jsou tři náběhy (něco jako rohatka) no a v těchto nábězích se pohybuje váleček, který zajišťuje samotný pojezd. Problém je v tom, že se tyto náběhy vymačkávají a proto nezbývá nic jiného, než vyrobit nové delší válečky tuším 21mm z pětky vrtáku (nějakej zlomenej doma jistě najdete). Samozřejmě že další možností je zakoupit nové ozubené kolo,  to je investice asi kolem 4 stovek. Dalším problémem může být převodovka, která je umístěna na pojezdové nápravě sekačky, často se totiž stane, že to číňan při výrobě nenamazal a ona se pak vydírá a vydírá, až to prostě nejede. Řěšení je jednoduché radeji si zkontrolujte jestli uvnitř máte vazelinu, v obou případech doporučuji provrtat a dovybavit mazničkou. Dalším a častým problémem bývá regulátor otáček, který přestává fungovat a sekačka tak nejede na plný výkon. Z mé zkušenosti jsem také setkal s tím, že se sekačku nepodařilo nastartovat, byla furt chcíplá, řešení vytáhnout černý kabýlek z ukostření sekačky. Buď dodělat vypínač, nebo chcípnout o šasy sekačky. Jinak klenot to určitě není, ale chtěl bych dnes vidět mašinku, která dneska klenotem je?? v příloze máte nějaké ty plánky k tomuto klenotu 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.130 (?), 21.5.2012 9:09

Tak ty plánky se mě nepodařilo vložit špatný formát, v případě zájmu zašlu na email

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.45 (?), 27.4.2014 18:14

dobrý den pánové mám taky tuhle sekačku a prasklo my lanko pojezdu chtěl jsem ho vyměnit ale nevim kde ho ukotvit je tam nějaká pružina ale ta je volná a asi zlomená nemohl by my to někdo z vás vyfotit jak to vlasně ze spodu vypadá... Další problém je ten že se my zadní náprava nechce točit dozadu jde to jen dopředu co s tím mám dělat.  Marli17@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika