Vari/Terra systém a mulčovac Tajfun?



host - 253.18 (?)
5.2.2009 12:22

Ne ne, trávu na seno už nepotřebujeme. A i kdyby, není problém se domluvit v JZD, kde nám pár velkých balíků s radostí přenechají zadarmo...  Nyní je prioritou co nejsnažší likvidaci bující džungle trav.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
bohemyan - (1), 12.6.2007 1:22, zobrazeno: 23452x

Mám starší sytém Vari - motor Jikov, převodovku DSK316 a lištovou sekačku. Vzhledem k tomu, že na chalupu teď jezdím jen několikrát do roka uvažuji o koupi mulčovacího příslušenství Vari TAJFUN 52 (cena asi 10 tis).

Má někdo praktické zkušenostiu s tímto příslušenstvím? tráva bude dost vysoká - budu ji poprvé sekat až teď, začátkem července. Jde o zahradu o rozloze asi 0.4 ha, velmi mírný svah a rovina.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 71.238 (?), 12.6.2007 20:22
Mohu Vám doporučit tento mulčovač. Použíli jsme ho dokonce v lese k likvidaci ležícího klestu na pasece 17 arů po těžbě. Mezi prací  byly přestávky, po skončení práce nože naprosto neporušené. Motor Jikov 2 takt VAPE 1454.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.102 (?), 25.4.2008 13:17

Taky jsme s ním spokojení. Trávu co stojí usekne a rozdrtí. Díky vstupním žebrům, po kterých klouže ho neohrozí ani zbloudilé šutry v trávě.
Jen s poválenou trávou si moc dobře neporadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 109.10 (?), 20.8.2008 17:48

Dobry den, asi před půldruhým rokem jsem se dotazoval na mulčovací nástavec Tajfun 52 k systému Vari. Nakonec jsem ho koupil a chci se podělit o zkušenosti:

Funguje velmi dobře, zvládne trávu víc jak 0,5m vysokou -tráva kolem chalupy se seče jen asi třikrát za rok a je dost vysoká, navíc v místech kde bývala zeleninová zahrádka roste spousta bodláků, svízel přítula a vůvec je to džungle.  Někdy musím zmenšit šířku záběru aby to motor zvládnul (mám starý 2-takt Jikov) ale celkem je to bez problémů.

na spolehlivost si také nemohu stěžovat, jediný problém jsem měl s lankem bezpečnostní brzdy nože - lanko s bowdenem je dosti dlouhé - asi o 40 cm delší než bych potřeboval na mojí sekačce - a jelikož jsem ho po instalaci pořádně neuchytil, po jednom sečení se dotklo rozpáleného výfuku a bowden se roztavil. Tak mne to stálo cestu do prodejny a pár stovek. Myslím, že za víc jak 11 tisíc Kč mohl výrobce přibalit pár rychlovázacích pásek na uchycení bowdenu, a taky by nebylo na škodu v tomto smyslu doplnit návod k instalaci.

Celkově jsem ale spokojen.

bohemyan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.123 (?), 28.11.2008 21:35

Mám mulčovač tajfun a jsem s ním maximálně spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.18 (?), 5.2.2009 11:40

Jak čtu tuto diskusi, začínám uvažovat, zda místo bubnové sekačky nekoupím raději k Vari systému mulčovač. Posekanou trávu bych tam většinou stejně nechal ležet, v sadu a na záhumenku kolem pole stejně žádný anglický trávníček nepěstuju. Rozdrtí mulčovač i trávu, která již byla posekána např. křovinořezem a již trochu zaschla?  IP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.243 (?), 5.2.2009 11:58

Rozdrtí a celkem spolehlivě. Jen ta stará tráva musí ležet na vyšším strništi, aby se dostala spolehlivě k nožům. Tajfun nemá záměrně uzpůsobený speciální mulčoací nůž k nějakému extra sání za země. Poradí si i s rákosím, takže když nepotřebujete tránu na seno nulčujte. Víte ale v čem může byt ve vašem případě problém? Na to jsem pozapoměl. Vstupní žebra, která jsou na mulčovači a dříve nebyla, by mohla předem posečenou trávu hrnout před sebou. To ale eliminujete technikou vedení stroje a nepředpokládám, že by jste mulčoval po křovinořezu pravidelně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 253.18 (?), 5.2.2009 12:22

Ne ne, trávu na seno už nepotřebujeme. A i kdyby, není problém se domluvit v JZD, kde nám pár velkých balíků s radostí přenechají zadarmo...  Nyní je prioritou co nejsnažší likvidaci bující džungle trav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.243 (?), 5.2.2009 12:39

Vtom případě proč ne Tajfun? Motor s vhodnou převodovkou již máte tak co?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika