Vari rotavator s vlastní převodovkou a motor Honda



host - 141.6 (?)
25.2.2014 21:13

Dobrý den, loni v předjaří jsem rovněž koupil motor honda gsv, a k němu převodovku DSK 317/S a rotavátor. A jsem velmi spokojen, mám těžkou jílovitou půdu, kterou zpracuje dokonale. Mám kopinaté nože, a začal sem s třema metlama na každý straně a bylo to dost namáhavé, protože i přes seřizování otky se dost zahrabával. Proto sem přidal po metle na každé straně - tedy na plný záběr - a od té chvíle si ho nemůžu vynachválit. U Vámi uvažované variantě určitě dojde spojením hondy a rotavátoru pro dvojtakt ke snížení otáček a pomalejšímu rotavátorování, jak moc to bude ke škodě, si netroufám říct, ale z výroby to k sobě nepatří. Já jsem měl navíc štěstí, protože DSK 317 je opravdu vyšší, ale to sem právě potřeboval - mám 190 cm a i na nejvyšší pozici řidítek je to tak, tak, abych se ke stroji nemusel ohýbat. Nedovedu si to s nízkou původní rotavátorovou předovkou vůbec představit, co by to bylo při mé výšce za rasovinu. Zdraví Mitiska Třebíč

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 52.89 (?), 20.2.2014 18:36

A daji se k rotavatoru dokupovat ty nože na rozšíření nebo je to vždy set?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 20.2.2014 18:55

Nože a různé jiné příslušenství pro Vari v Libicích vyrábí Jan Krečí v malé firmičce JK-Kovo Sobotka. Skoro vše co nepotřebuje litinové skříně, hliníkové odlitky, gufera, ložiska a bronzové obložení.

Po dohodě se můžete domluvit i na atypickém rozsahu dodávky než je v sortimentu. Nebo si můžete dohodnout, že místo nátěrů Vám to pošlou přes zinkovnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.97 (?), 20.2.2014 19:14

My to tenkrát koupili komplet s největší šířkou záběru, takže to vám neporadím ale zkuste mrknout i na stránky Vari, třeba tam něco bude(miresk)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.89 (?), 23.2.2014 15:23

Jde mi o to zda se s tou Hondou a starou převodovkou nebudou ty nože motat moc pomalu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 23.2.2014 21:21

Většina servisáků radí těm, kteří chtějí přejít ze starého dvoutaktního vari na nové s 4taktním motorem, aby si nejprve koupili motor a pak postupně vyměňovali nářadí (či nechali přestavět vnitřek převodovky).

Co musíte ihned je vyměnit kolíky za které se chytají spony od motoru. Staré jsou jen kolíčky a nové mají hlavu s drážkou.

No a motat moc pomalu? Většina když vidí cenu za nové převody do staré skríně volí cestu "užívat dokud slouží" a nemění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 141.6 (?), 25.2.2014 21:13

Dobrý den, loni v předjaří jsem rovněž koupil motor honda gsv, a k němu převodovku DSK 317/S a rotavátor. A jsem velmi spokojen, mám těžkou jílovitou půdu, kterou zpracuje dokonale. Mám kopinaté nože, a začal sem s třema metlama na každý straně a bylo to dost namáhavé, protože i přes seřizování otky se dost zahrabával. Proto sem přidal po metle na každé straně - tedy na plný záběr - a od té chvíle si ho nemůžu vynachválit. U Vámi uvažované variantě určitě dojde spojením hondy a rotavátoru pro dvojtakt ke snížení otáček a pomalejšímu rotavátorování, jak moc to bude ke škodě, si netroufám říct, ale z výroby to k sobě nepatří. Já jsem měl navíc štěstí, protože DSK 317 je opravdu vyšší, ale to sem právě potřeboval - mám 190 cm a i na nejvyšší pozici řidítek je to tak, tak, abych se ke stroji nemusel ohýbat. Nedovedu si to s nízkou původní rotavátorovou předovkou vůbec představit, co by to bylo při mé výšce za rasovinu. Zdraví Mitiska Třebíč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.89 (?), 26.2.2014 11:19

Prosím a jaky tip rotavatoru u te Hondy mate?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 26.2.2014 12:29

stačí pozorně číst - pan.141.6 píše že má sestavu DSK 317/S s AKY-357.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.89 (?), 26.2.2014 12:40

Naopak, podle me ma rotavator bez převodovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 26.2.2014 12:47

"Já jsem měl navíc štěstí, protože DSK 317 je opravdu vyšší"...

Když si pochvaluje výšku sestavy, tak nebude mít samostatný stroj. Navíc se T19 už 20 let nevyrábí = jsou jen bazarové vždy pro dvoutakt. Při nižších otáčkách se rotavátor tolik nezahrabává, při zařazení dvojky na DSK317 se zahrabe v lehké zemině i nejširší sestava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika