Vari povolení



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?) 
29.12.2013 13:47

ale dotaz zněl, jak to udělat s atypem třeba 25 let starým...

æ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 191.186 (?), 29.12.2013 13:49
Já ji měl u čpp do dvou set. Něco jako stavební stroj bez spz.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 29.12.2013 14:56

jasně to píše vyrobce variny na svých strankách tak si to tam přečtěte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.20 (?), 30.12.2013 16:38

zdravim asi todle je vono,

III) Zvláštní vozidla
Zvláštní vozidla se rozdělují na tyto následující druhy (§ 3 zákona č. 56/2001 Sb ve znění pozdějších změn a doplňků):
a) zemědělské nebo lesnické traktory a jejich přípojná vozidla (přípojnými vozidly traktorů se rozumí traktorové přívěsy a návěsy kategorie OT),
b) pracovní stroje samojízdné,
c) pracovní stroje přípojné,
d) nemotorové pracovní stroje nebo nemotorová vozidla tažená nebo tlačená pěšky jdoucí osobou,
e) vozíky pro invalidy s motorickým pohonem, pokud jejich šířka nebo délka přesahuje jeden metr, jejich konstrukční rychlost převyšuje 6 km.h-1 nebo jejich maximální přípustná hmotnost převyšuje 450 kg.

Z výše uvedených základních druhů zvláštních vozidel podléhají schvalování technické způsobilosti k provozu na pozemních komunikacích vozidla uvedená pod písmeny a), b), c) a e). To znamená, že provoz těchto vozidel bez dokladů, které dokládají schválení vozidla k provozu na pozemních komunikacích (tj. technický průkaz, nebo technické osvědčení, resp. OTP, nebo ORV, nebo výpis technického osvědčení), obecně není povolen. Pro umožnění provozu neschválených samojízdných pracovních strojů nebo samojízdných pracovních strojů, které nemají z různých důvodů příslušné doklady, lze využít ustanovení zákona č. 13/1997 Sb. ve znění zákona č. 256/2002 Sb., které umožňuje výjimečné užití místní komunikace a silnice těmito vozidly v rámci tzv. zvláštního užívání komunikace, které povoluje příslušný silniční správní úřad.
yessmiley
Povinné registraci podléhají zvláštní vozidla uvedená pod písmeny a) a b). Pro traktory a jejich přípojná vozidla se tím prakticky po účinnosti zákona č. 56/2001 Sb. nic nezměnilo. Pokud se jedná o samojízdné pracovní stroje lze ve stručnosti říci, že samojízdné pracovní stroje uváděné do provozu po účinnosti zákona č. 56/2001 Sb. (od 1.7.2001) podléhají povinnosti registrace, zatímco stroje uvedené do provozu před účinností zákona této povinnosti na základě zákona č. 193/2003 Sb. nepodléhají, ale mohou být zaregistrovány na žádost vlastníka. Registrovat lze pouze schválené vozidlo, ke kterému existuje doklad o schválení.
Pracovní stroje přípojné nikdy nepodléhaly povinnosti registrace a nepodléhají ani podle zákona č. 56/2001 Sb., avšak podle zákona č. 193/2003 Sb. lze pracovní stroj přípojný, který je účelově a technicky určen pro práce v zemědělství, registrovat na žádost vlastníka. Registrovat lze pouze schválené vozidlo, ke kterému existuje doklad o schválení.
Pozn.: Jednonápravové traktory s přívěsem (dříve nazývané malotraktory, frézy apod.) s celkovou šířkou do 1,6 m, celkovou délkou soupravy do 4,0 m a nejvyšší povolenou hmotností do 1,5 t rovněž nepodléhají povinnosti registrace. Musí být však schváleny k provozu na pozemních komunikacích.enlightened

Pravidelným technickým prohlídkám ve stanicích technické kontroly podléhají ze zvláštních vozidel pouze traktory a jejich přípojná vozidla,  a to ve lhůtách 4 – 4 roky.

IV) Náhradní doklady a dodatečné schválení technické způsobilosti
K dříve schváleným (ale neregistrovaným) vozidlům lze v případě ztráty dokladů (jedná se o technické osvědčení) vystavit náhradní doklady. Náhradní doklad může vystavit firma (výrobce, dovozce), která vystavila původní doklad, nebo v případě, že firma již neexistuje, či není schopna dohledat podklady o vystavení původního dokladu, úřad obce s rozšířenou působností. Úřad může vystavit náhradní doklad pouze v případě, že má jistotu o tom, že vozidlo skutečně bylo schváleno k provozu na pozemních komunikacích (např. nalezne konkrétní typ ve své databázi schválených vozidel, nebo žadatel doloží schválení kopií základního technického popisu apod.).
Problémem zůstává vydávání náhradních dokladů k vozidlům vyrobeným a schváleným na Slovensku do r. 1992, protože dokumentace o schválení zůstala po rozdělení republiky na Slovensku.
Ke schvalování technické způsobilosti jednotlivě dovezených vozidel do 30.06.2001 připomínáme, že se tato vozidla schvalují dle podmínek platných před účinností zákona č. 56/2001 Sb. Dodatečně schválit technickou způsobilost dříve jednotlivě dovezeného vozidla lze, avšak pouze v případě, že takové vozidlo plní podmínky stanovené pro individuální dovoz vozidel a vlastník vozidla je schopen doložit předepsané doklady (§ 34 a 35 zákona č. 56/2001 Sb.), zejména je to doklad o schválení ze země původu.
Dodatečně schválit technickou způsobilost jednotlivě vyrobeného vozidla je možné za předpokladu, že toto vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb., tzn. současné technické požadavky (bez ohledu na datum výroby).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika